Reklaam sulgub sekundi pärast

Ära tee neid vigu! Kui pesed oma pead nii, võivad su juuksed välja langeda

Huffpost

Dušiharjumused, mis võivad põhjustada juuste väljalangemist
Dušiharjumused, mis võivad põhjustada juuste väljalangemist — FOTO: 123rf

Juukseid ja peanahka kahjustavate rutiinide tõttu võib kaotada rohkem kui 100 juuksekarva päevas.

Võib-olla märkate duši all, padjal või kammil palju juuksekarvu, mis paneb teid mõtlema, kas kaotate neid tavapärasest rohkem. Ameerika Dermatoloogiaakadeemia ühingu andmetel kaotab inimene keskmiselt 50–100 juuksekarva päevas. See arv aga loomulikult suureneb vanemaks saades.

Hormoonid, stress ja vanus põhjustavad juuste väljalangemist kõige rohkem. Kuid juuste väljalangemine erineb karvakaotusest: see tekib siis, kui miski peatab juuste kasvu täielikult.

Juuste väljalangemise levinumad põhjused on pärilik juuste väljalangemine, immuunpuudulikkus, mõned ravimid ja ravimeetodid, teatud soengud ja karmid juuksetooted. Dušiharjumused on teie juuste ja peanaha tervise jaoks olulisemad kui kunagi varem, eriti kui märkate rohkem juuste väljalangemist või hõrenemist.

Olenemata sellest, kas teie juuksed hõrenevad peanupul, otsmikul või oimukohtadel või teil on täielik juuste väljalangemine, võivad põhjused ulatuda duši all käimise temperatuurist kuni juuksehooldustoodete pealekandmise temperatuurini. Mandy Buechnerile, juuste väljalangemisega tegelevale arstile ning juuste ja peanaha eksperdile Thairapy tervisekeskuses jagas harjumusi, mis võivad juustele halvasti mõjuda.

Kuum vesi

Vee temperatuur võib juukseid "murda". Nii nagu föönist või sirgendajast tulenev kuumus, võib ka kuum vesi teie juukseid kahjustada.

Teie juuksed paisuvad kokkupuutel kuuma veega, mis võib põhjustada nende murdumist.

"Kuum vesi võib kahjustada ka teie peanahka, muutes selle kuivaks ja mõjutada karvafolliikuli, milles asetseb karvajuur," ütles William Gaunitz, sertifitseeritud trihholoog ja Advanced Trichology asutaja.

"Teie peanahal, nagu ka teie nahal ja soolestikus, on bakterite ja seente õrn tasakaal," ütles Gaunitz. "Kui asjad lähevad tasakaalust välja, võivad ebatervislikud bakterid ja seened kiiresti kasvada ning see võib põhjustada põletikku, kõõma, dermatiiti ja liiga kuiva või rasust peanahka."

Soojas või külmas vees duši all käimine võib ära hoida juuste murdumist ja peanaha kahjustamist.

Jahedam vesi aitab juukseid hoida ja suurendab selle läiget selgitas Buechner. "Sa ei pea pesema ülikülmas vees, lihtsalt mitte kõrvetavalt kuumas."

Liiga sageli šampooniga pesemine

Šampoon koosneb pesuvahenditest, paksendajatest, säilitusainetest ja lisanditest, mis puhastavad peanahka ja juukseid. See šampooni vahutav vaht on tingitud sulfaatidest ehk pesuvahenditest, mis eemaldavad või puhastavad teie juustelt ja peanahalt rasu. Enamik šampoone sisaldab sulfaate. Liiga sagedase kasutamise korral võivad need aga karvafolliikulisid ärritada või kahjustada.

Kuna paljud šampoonid sisaldavad sulfaate, otsige mahedat või sulfaadivaba šampooni, eriti kui teie juuksed on kuivad.

Teie juuste pesemise sagedus peaks põhinema teie juuste tüübil ja pikkusel ning on tõenäoline, et eemaldate oma juustest loomuliku rasu, mida need toodavad. Eriti vananedes toodab teie peanahk vähem rasu, mistõttu ei pea te võib-olla nii sageli šampooniga pesema.

"Kui te ei kaota juukseid ja teil on terve peanahk, piisab kaks korda nädalas šampooniga pesemisest kindlasti, et teie juuksed oleksid puhtad ja terved," ütles Gaunitz. "Sagedasem šampooniga pesemine võib tegelikult põhjustada probleeme, sealhulgas kuiva, rasust peanahka või kutsuda esile põletikku, mis võib põhjustada kerget hõrenemist."

Juukseotste šampooniga pesemine

Liiga sagedase šampooniga pesemise kõrval võite kanda šampooni valedele juusteosadele. Teie juuksed toodavad loomulikult õlisid ja rasu peanahale, kuhu teie šampoon peaks jääma. Juuksehooldustoodete, nagu šampooni, ebaõige kasutamine võib põhjustada muutusi juuste tekstuuris ja kahjustada juukseid.

"Juukseotste šampooniga pesemine ei ole soovitatav, sest kui loputate šampooni peanahast maha, loputab see juuksetüve alla ja puhastab piisavalt," ütles Buechner. "Kuigi kui kasutate palju juuksetooteid, nagu geelid, juukselakk jne, on terve juukse šampooniga pesemine hea, et need rasked tooted juuksevarrest eemaldada."

Palsami pealekandmisel kehtib vastupidine reegel. Seda tuleks kanda ainult juuste otstele. Palsamid lisavad juustele rasu meenutavat ainet. Erinevalt šampoonist ei eemalda palsam teie juustest rasu, mustust ega jääkaineid, seega ei ole see peanaha puhastamiseks tõhus.

Kokkuvõttes pange šampoon pealaele ja peanahale ning seejärel kandke juukseotstesse palsam. See on kõige tõhusam viis rasu eemaldamiseks, kattes samal ajal kuivama kipuvad juukseotsad.

Tugeva puuvillase rätiku kasutamine

Enamik meist kuivatab juukseid puuvillase rätikuga, hõõrudes juukseid niiskuse imamiseks kokku. Sellel võib aga olla negatiivne mõju, eriti kuna teie juuksed kipuvad olema kõige nõrgemad, kui need on märjad. 

Lisaks rätikuga kuivatades tirite te aja jooksul pidevalt juukseid ja eriti kui teie juuksed on peene või poorse tekstuuriga, võib see olla kahjulik.

"Puuvillastel keharätikutel on väga suured puuvillakiud, mis tõmbavad ja avaldavad pinget juuste erinevatele kihtidele ja karvafolliikulitele," ütles Buechner. "See võib põhjustada hõõrdumist, mis põhjustab kahjustusi, purunemist ja isegi hõrenemist."

Mikrokiust rätikud või isegi T-särgid võivad aidata vältida juuste väljalangemist või hõrenemist, kuna need ei kuivata juukseid täielikult, vaid lasevad neil veidi õhu käes kuivada. Kui kasutate rätikut, on oluline seda pidevalt pesta, et kaitsta peanahka seen- ja parasiitnakkuste eest.

"Mikrokiust rätikud on teie juuste kuivatamiseks parimad ja need on üsna odavad, " ütles Buechner. "Visake ära puuvillased keharätikud."

Kommentaarid puuduvad