Reklaam sulgub sekundi pärast

Haruldaselt suur pesakond! Viljandimaal sündinud kutsikad otsivad endale omanikke

Viljandimaa hoiukodus sündis ühel segaverelisel koeral aasta lõpus haruldaselt suur pesakond: 14 kutsikat. „TV3 uudiste” külaskäigu ajal olid nad ühenädalased ja silmad veel kinni. Tänaseks on kutsikatel silmad avanenud ja kõik tublisti kosunud ning juba otsitakse neile huvilisi uute peremeeste ja -naiste näol.

„See [koer] on 200 grammi millegagi ja see on juba 500. Ma iga kahe tunni tagant igaks juhuks pakun, et äkki ta tahab [süüa]. Vahepeal ta sööb väga isukalt, vahepeal ta on jõudnud teistest ette ja on juba emapiima saanud, et siis ta väga ei taha,” ütleb MTÜ Cats Help vabatahtlik Merlin, kellel olid lapsepõlves küll koera ja kass, aga suuremaid kokkupuuteid tal loomadega polnud. Kui ta koera enda juurde hoiukoju võttis, teadis, ta et tulemas on pojad.

Suur imetav koer sööb tõeliselt palju: 10 kilo krõbinaid nädalas ja ka konservi umbes kuus pakki. "Kui jahusegust konservi anda, siis talle väga ei sobi, ta oksendab välja. On vaja ikka kvaliteetset toitu," ütles Merlin, kes hakkas kevadel hoiukodu pakkuma tegelikult hoopis kassidele. Alguse sai see sellest, et ühel pensionäril oli mure oma steriliseerimata kassiga, kes oli pojad toonud ja vajas abi.

"Püüdsin need metsikud kassid kinni, otsisime kodud ja lõikasime ära. Nüüd oma pensionist siis tasapisi maksab tagasi. Ütles, et ta ikka ei saa niimoodi MTÜ hoolde jätta, et tahab ise ka panustada. See teeb ikka südame soojaks."

Poegadele loodab Merlin hoolivad kodud leida.

Vaata lähemalt päises olevast videost alates 21:55. Lisainfot "TV3 uudiste" kohta saab SIIT.

Kommentaarid puuduvad