Reklaam sulgub sekundi pärast

“See kostüüm on õudne!” Lapsed annavad 90ndate hittlauludele valusalt ausa hinnangu

Johanna Alvin

Täna sai TV3s alguse uus muusikast, nostalgiast ja elurõõmust pakatav sari, kus meenutatakse üheksakümnendate popmuusika sündi, kohtutakse toona särama löönud tähtedega ning mis kõige toredam – oma arvamuse kunagiste hittide kohta ütlevad tänapäeva lapsed. Saadet juhib armastatud teletäht Taavi Libe.

90ndate alguses ei olnud Eesti muusikas muud kui Rock Hotel ja kantrilaadsed lood, kuid noored tahtsid tantsumuusikat. Üldjuhul mängiti diskodel seda, mis parasjagu MTVs kuulata oli. Ühtäkki leidis aga Marju Länik enda rokikülje ning oli tõelises sõiduvees. Mikk Targo tänu, kellega Marju palju koostööd tegi, kirjutati laul "Karikakar" uues seades, mis Eesti muusikamaastikule uue hingamise tõi. 

Mida arvavad tänapäeva lapsed Marju Läniku hittloost "Karikakar"?

12- aastane Lukas:

"Funki on pisut vähe," ütles Lukas napisõnaliselt ning ütles, et laul kõlab talle tuttavalt.

Hinne: 5/10

12- aastane Karl:

"Ma olen seda kuskil kuulnud," ütles Karl, kuid kritiseeris, et laulusõnad korduvad liialt.  

Hinne: 7/10

11- aastane Lenne Marie:

"See kostüüm on õudne!" ütles Lenne Marie kohe, kui muusikavideot nägi. Talle laul iseenesest oli tuttav ja väitis, et on seda mitmeid kordi varem kuulnud.

Hinne: 7/10

11- aastane Emma:

"Selle laulu järgi oleks suht lihtne tantsida," sõnas Emma ja märkis, et lugu on hea ja rütmikas. Oma lemmikmuusika nimekirja ta lugu ei lisaks.

Hinne: 3/10

2 Quick Start, eesotsas Pearu Paulusega, tõi inimesed klubidesse tõeliselt pidu panema. 30 aastat on just see bänd rahvast hullutanud ning tänaseni pole keegi neist veel väsinud. Noorte muusikute eesmärk oli luua Eestis head tantsumuusikat, millest toona puudus oli. 2 Quick Starti tegi lähedaselt koostööd Mikk Targoga, kelle loodud uus seade Jaak Joala loole "Naerata", tõi bändile tõelise tähelennu.

Mida arvavad tänapäeva lapsed 2 Quick Starti hittloost "Siis veel ei tundnud sind"?

12- aastane Lukas:

"Seal on ikka trummar ja ei laulda ainult," kiitis Lukas lugu. "Ma pole kordagi seda lugu kuulnud, aga saan kohe aru, et see on väga lahe!"

Hinne: 9.5/10

12- aastane Karl:

"Oo! See loo algus on väga hea," ütles entusiastlikult Karl ja kiitis süntesaatorit.

Hinne: 10/10

11- aastane Lenne Marie:

Lenne Marie vehkis kätega kaasa nagu videos näidatud rahvas seda tegi ja kiitis muusikavideot. Küll, aga ütles neiu, et värvi on vähe. "Kindlasti oleks see põnevam olnud, kui see oleks värviline."

Hinne: 6/10

11- aastane Emma:

Emma kiitis taas laulu rütmi ning andis loole lausa maksimum punktid.

Hinne: 10/10

Järsku loodi säärane toode nagu Nancy. DJ ja raadiosaadete juht Kaidi Klein meenutas aega, mil Nancy esimest korda lavale ilmus: "Ma ei taha öelda toode, aga mingil määral ta oli toode. Seal oli juba pandud kõik väga perfektselt paika. Kogu see Nancy stiil, väline kuvand, muusika, tantsupoisid. Ma arvan, et see oli kõik väga hästi välja kalkuleeritud." Raadio 2 saatejuht ja DJ Märt Rannamäe arvab aga vastupidiselt, et Nancy oli ning on artist ja mitte produkt. 

Mida arvavad tänapäeva lapsed Nancy hittloost "Pilgud ja nooled"?

12- aastane Lukas:

Noor Lukas kritiseeris koheselt Nancy lavalist riietust: "Need riided! See on põrgu!"

Hinne: 6.5/10

12- aastane Karl:

Karl kaitses Nancy riietust ja ütles Lukasele vastu, et tegelikult pole asi üldse nii halb. Karl kiitis ka muusikat: "Hea rütm, hea hääl."

Hinne: 7/10

11- aastane Lenne Marie:

Lenne Marie teatas kohe, et tema seda Nancy lugu teab. "See on hea lugu! Mulle meeldib!"

Hinne: 7/10

11- aastane Emma:

Emmale laul väga meeldis ja kiitis loo rütmikust. 

Hinne: 6/10

Muusikaprodutsent Mikk Targo polnud aga veel kultusartistide loomist lõpetanud ja pani kokku uue bändi Code One'i. Nimelt jäi Targole silma noor Koit Toome, kes toona unistas klaverimängijaks saamisest. Plaani laulma hakata noorel toona ei olnud. Targo ja Toome lõid käed ning Koit pandi kokku laulja Sarah'ga. Koidul oli aga raske leida enda kohta laval. "Suurel laval, sul ei ole bändi ka, siis sa oled seal nagu palja tilliga tikutopsi peal, et sa pead ära täitma selle lava kuidagi ja sa pead midagi ütlema, midagi seal tegema. Ei ole mõtet ju lihtsalt suud maigutada," meenutas Koit oma karjääri algusaegu. 

Mida arvavad tänapäeva lapsed Code One'i hittloost "Kuum"?

12- aastane Lukas:

Lukas ütles, et lugu on täitsa hea tema meelest, kuid täispunkte laulule ei andnud,

Hinne: 7/10

12- aastane Karl:

Karl Koit Toomet ei teadnud, kuid teatas, et tema tunneb Koit Raudseppa. "Ma ei tunne vanu lauljaid," kaitses end Karl, kuid ütles, et see oli kõige parem lugu, mida nad päeva jooksul kuulnud olid.

Hinne: 8/10

11- aastane Lenne Marie:

Lenne Marie vaatas naerul suuga ekraani ja küsis imestunult: "Koit Toome?", mille peale teised lapsed kohe samuti hämmastunult laulja ära tundsid. 

Hinne: 10/10

11- aastane Emma:

Emmale meeldis Sarah kleit. 

Hinne: 9/10

"90ndate Eesti hitikunnid" toovad eetrisse meenutused ajast, milsärasid Jam, Onu Bella, Push Up, Hovery Covery, Mr.Happyman, Henrik Sal-Saller, Code One, Nancy, Koit Toome, Marju Länik ja paljud teised, kes siiani rahvast igapäevaselt hullutavad.

Vaata saadet "90ndate Eesti hitikunnid" uuesti TV3Playst!

Kommentaarid puuduvad