Reklaam sulgub sekundi pärast

“Puhkeajal minnakse tööle teise kohta!” Uus töö- ja puhkeajaseadus on kaasa toonud omajagu probleeme

TV3 uudised

Euroopa Kohtu otsuse järgi peab uue töö- ja puhkeajaseaduse kohaselt saama inimene summeeritud tööaja kohta igapäevaselt 24 tunnist 11 tundi puhata. See on endaga kaasa toonud ka omajagu probleeme.

Kui vaadata paberil graafikuid, on pärast seadusemuudatust asjad justkui paremaks läinud. Kuid reaalsuses töötavad inimesed siiski liiga palju. Coop Eesti keskühistu personalidirektor Kerstin Jaani sõnul on töötajad selle peale isegi päris pahased, et miks tööandja ei anna neile võimalust töötada. 

Iganädalaselt ehk kord seitsme päeva jooksul peab töötajal vähemalt 47 tundi järjest vaba olema. Varem oli selleks 36 tundi nädalas. "Seda, et inimestel jääks töötunnid täis töötamata, seda ei saa tegelikult iganädalase puhkeaja tõlgendusega öelda ei saa," sõnas Ametiühingute Keskliidu esimees Kaia Vask. "Küll tähendab see seda, et inimesed ei saa teha nii palju ületunni tööd."

Eesti ei peaks tegelikult Euroopa Kohtu otsust nii karmilt läbi suruma, kuid miskipärast on siiski plaanis inimestele puhkeaeg nii-öelda peale suruda. Erinevates valdkondades peituvad erinevad väljakutsed töögraafikute koostamises. Uute reeglitega kaasnevad ka uued probleemid.

Ühes ettevõttes peab küll puhkeaja graafiku alusel täis saama, aga see ei keela teha lisatööd mõnes teises ettevõttes. See võib tähendada seda, et puhkeajal ei pruugi inimene sugugi puhata. "Vaatame nüüd siis peeglisse. Kui ma tahame, et inimesed normaalselt töötaksid, siis peavad töötasud kasvama," tõdes Vask. 

Maikuu jooksul plaanitakse välja töötada seaduseelnõu, mis leiaks kesktee kõigi nende murede vahel. 

Vaata lähemalt "TV3 uudiste" videoloost, mis asub päises!

Kommentaarid puuduvad