Reklaam sulgub sekundi pärast

Otse vanarauaks? TV3 reporter sõitis ralliautoga Lõuna-Eestis kihutades kraavi

"TV3 uudised"

Rally Estonia peakorraldajad pakkusid reporter Karl-Johannesele võimalust vormuda ühe päevaga täiesti nullist rallipiloodiks. Nii saigi ta omal nahal kogeda rallisõitja karmi elu.

Pole just argine, et endine WRC taseme rallisõitja ja Rally Estonia üks peakorraldajatest, Urmo Aava kutsub sind Toyota Yarise roolis Lõuna-Eesti teedele kihutama. Mis veel erilisem – selle masinaga ei käida poes piima ostmas. See ongi rallimiseks mõeldud ja rada, mida osaliselt läbisime, kuulub Rally Estonia ametlike kiiruskatsete hulka.

„Tegemist on siis Kambja katse algusega ehk siis Kambja katset me oleme sõitnud Rally Estonial hästi palju power stage’ina ehk punktikatsena. Miks mulle see osa meeldis? See on hästi tehniline ja pigem nagu keskmise kiiruse mõttes madalam. Kuna sul liiga palju kogemust ei ole, tegelikult väga külmalt tulevad peale siis ikkagi turvalisus ennekõike ja sa saaks juba mõistliku madala hooga saaksid sellise rallitunde kätte,“ ütles Delfi Rally Estonia rallidirektor Urmo Aava.

Õigupoolest puudub TV3 reporter Karl-Johannes Kõivul igasugune kogemus sääraste neljarattaliste juhtimisega. Nüüd aga oli järsku tarvis manööverdada kurvilistel Kambja kruusalõikudel, kuulata kaardilugeja juhiseid ning tuua neljarattaline tervena finišisse. Eesti rahvast kindlasti huvitab, mis juhtub siis, kui ajakirjanik peaks selle auto nüüd ära käkkima ühel või teisel kujul?

„Ma ei tea, meil siukest stsenaariumi tegelikult ei ole. Ma loodan, et sa ei käki, sest meil on seda autot vaja nii Eesti rallil kui ka kui ka Lätis, et see on planeeritud nulli sõitma. Aga kui sa käkid, eks me siis vaatama,“ ütles Aava ja lisas, et auto on hetkel üle 50 000 eurose hinnaga ka müüügis.

Enne rooli istumist oli vajalik selgeks teha 2,3 kilomeetrine sõidutrajektoor ja seda nii visuaalselt enda silmadega kui ka paberil. Mis reporterit enne rooli istumist ees ootab?

„Ma arvan, et väga äge kogemus. Selline rallikiirendi, et põhimõtteliselt null kogemusega legendi ülevaade kõigepealt siis legendi kirjutamine, kontrollimine, väike ülevaade autost. Selline paaritunnine kiirkursus rallist.

Urmo Haava hinnangul võivad käesoleval Rally Estonia tehnilisel rajal olla professionaalsete pedaalitallajate keskmised kiirused umbes 80 kilomeetrit tunnis. TV3 reporteril oli see mõistagi madalam. Kokku oli lubatud läbida neli ringi. Hoog ja enesekindlus kasvasid iga ringiga.

Kuidas TV3 reporter sõidu aga lõpetas?

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot "TV3 uudiste" kohta saab SIIT.

Kommentaarid puuduvad