Reklaam sulgub sekundi pärast

Kaitseväelased pidasid krõbedate külmakraadidega õppust: peame olema igas olukorras vastasest üle!

Eesti kaitseväelased peavad Tapal koos liitlastega talvist suurõppust Wintercamp, mida käis uudistamas ka kaitseminister. Õppus on asjaosaliste sõnul mitmes mõttes uudne ning ka väga vajalik, et olla valmis äärmuslikumates ilmastikutingimustes sõdima ja testida varustuse vastupidavust.

Kui paljudes kohtades Eestimaa pinnal langesid temperatuurid lausa kuni -27 kraadini, on Kaitseväe keskpolügoonil umbes 1500 meest koos liitlastega lihvimas oma sõdurioskusi. "TV3 uudiste" reporter pani vesti selga ja kiivri pähe ning läks isiklikult vaatama, millega mehed tegelesid.

"Toimumas on tavapärane lahingtegevuse harjutus, kus lahingugrupp harjutab rünnakuoperatsiooni ja kaitsvaks pooleks on Scoutspataljon, kes harjutab konkreetsemalt viivituslahingut, et võita aega teistele üksustele ettevalmistuse läbiviimiseks," ütles 1. jalaväebrigaadi ülem kolonel Andrus Merilo, kelle sõnul on selliste õppuste pidamine äärmiselt tähtis ning selle aastaga on vedanud, kuna talv tuli täpselt selleks hetkeks tagasi, kui harjutama hakati.

"Me peame ju olema igas olukorras vastasest üle ja see üleolek on võimalik saavutada ainult siis, kui me harjutame ja me teame täpselt, kuidas meie inimesed suudavad tegutseda ja vastu pidada, me teame, kuidas meie tehnika ja relvastus ka nendes äärmuslikes tingimustes töötab. Ehk siis talvel sõdimise efektiivsus sõltub väga suuresti ettevalmistuse kvaliteedist ja seda kõike me siin ka täna harjutame," lisas Merilo.

Vajadust harjutada selliste ilmastikutingimustega rõhutasid ka liitlased. "Me peame olema valmis tegutsema 365 päeva sõltumata ilmast. Nagu te teate, on Eestis pool aastat talv, me peame olema valmis täitma oma rolli Eesti kaitseplaanis - mis iganes ilma ja mis iganes tingimustes," ütles NATO lahinggrupi juhtivohvitser Eestis, kolonelleitnant James Fern.

Suurõppust väisas ka kaitseminister Hanno Pevkur, kelle sõnul on õppuse puhul kõige uudsem see, et iga võitleja kohta saadakse väga täpne tagasiside. "Kuna me kasutame laserjuhitavat süsteemi nii tehnikal kui meestel ja iga lask, mille võitleja teeb, annab tegelikult kohe signaali, kas võitleja sai pihta teisel pool või sa ise said pihta. Meil pole kunagi sellist süsteemi kõikidel võitlejatel varem peal olnud. Ma arvan, et see tõstab meie õppuse efektiivsust märkimisväärselt."

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot "TV3 uudiste" kohta saab SIIT.

Kommentaarid puuduvad