Reklaam sulgub sekundi pärast

HINNAVÕRDLUS | Miljonilinn Dubai – mis on odavam ja mis on kallim kui Eestis?

Pealtnäha on Dubai linn, mis on kallis - tegelikkuses on sealsed hinnad aga Eestile üsna sarnased. Mille eest seal muidugi võib väga palju raha välja käia, on mugavus ja majutusteenused. "TV3 uudised" käis ja uuris, millised hinnad on Dubais soodsamas ja millised omakorda kallimad kui Eestis.

Peamised kuluartiklid, millega turist võib kokku puutuda, on üsna mõistlikud -  siinkohal ei tohi aga unustada, et Ühendemiraadid on riik, kus turist peab iga veedetud öö eest maksma turistimaksu. Dubais näiteks tuleb tasuda 5 tärni hotellis 5 eurot öö kohta, nelja tärni hotellis 4 eurot ja nii edasi.

Hotellide hinnad on seinast seina - "TV3 uudiste" reporter Taigar Väärtmaa maksis ühe öö eest 5 tärni hotellis umbes 200 eurot, aga Dubais võivad hinnad öö kohta tõusta mitme tuhandeni. Näiteks Palmi peal asuvas Royal Atlantis hotellis algavad ühe öö hinnad umbes 1000 eurost.

Kuna tegu on väga autokeskse linnaga, siis on seal kõige lihtsam liikuda taksoga ja nende hinnad on üllatavalt taskukohased. Selleks soovitab Taigar allalaadida äpi, millega on võimalik tellida nii taksot kui ka toitu. Kui näiteks Eestis on Tesla autoga ringi sõitmine pigem kallis lõbu, siis Dubais oli see märksa soodsam.

Kui on aga üks asi, mis on Dubais äärmiselt kallis, siis selleks on väljas einestamine. "Meie hotelli rannas maksis väike õlu 15 eurot, kokteilid olid umbes kaks korda kallimad. Restoranid einestades võib arvestada, et pearoogade hinnad võivad küündida mitmesaja euroni," jutustab Taigar ja toob näiteks, kuidas grillitud krevettide eest küsiti näiteks 57 eurot. Vähiprae eest taheti aga juba kolmekohalist numbrit.

Korra põigati sisse ka pisikesse kioskisse, et visata pilk peale toidukaupade hindadele. Kui näiteks energiajoogid olid pigem kallid, siis muud kaubad nagu konservid ja šampoonid olid umbes täpselt samal hinnatasemel, mis Eestis.

Vaata lähemalt "TV3 uudiste" videoloost!