Reklaam sulgub sekundi pärast

60-aastase staažiga apteeker teenetemärgi saamisest: võiks juba pensionil olla, aga…

Sellel aastal annab Eesti Vabariigi president Alar Karis oma tänusõnad koos teenetemärgiga üle 151 inimesele, kelle seas saab lisaks kuulsatele riigitegelastele ja akadeemikutele tunnustatud ka Eesti staažikaim apteeker Aime Tolga. Naine tõdeb, et apteegis kitli selga pannes unustab ta oma vanuse ja teeb tööd mõnuga.

Presidendi poolt väljajagatavad teenetemärgid on tunnustuseks neile, kes on pühendanud oma elu kutsetööle või kogukonna edendamisele. Sel aastal jagati taas kord välja ordenid 18 erinevas klassis ning nende saajate seas oli nii riigitegelasi, akadeemikuid, kultuuritegelasi kui ka täiesti tavalisi inimesi meie kõigi seast.

Punase Risti IV klassi teenetemärgi pälvinud Aime Tolga on olnud oluline osa Kohtla-Järve kogukonnast juba aastaid. 60 aastat tagasi asus ta seal tööle keskapteegi proviisori ametikohale ning samal tööpostil jätkab tänaseni. Tihti tervendab ta patsiente isegi ilma ravimiteta, sest piisab ainult meeldivast vestlusest. "See oli ikka päris üllatus, sest ma tulin hommikul tööle, ma ei teadnud sellest mitte midagi ja üks sugulane helistab mulle ja soovib õnne. Ma ütlesin, et mis puhul sa mind õnnitleb ja ta küsis, kas sa ei ole siis Postimeest lugenud või, sa saad presidendi autasu. No vot, ja siis läkski see käru käima."

Aime näol on tegemist Eesti staažikaima apteekriga. 85-aastasena peaks ta juba ammu pensionipõlve nautima, kuid armastus töö vastu toob ta endiselt iga päev apteeki tagasi. "Võiks juba pensionil olla, aga kui saad apteeki ja kitli selga paned, siis unustad ära, kui vana sa oled ja teed mõnuga oma tööd. Seda tööd, mida armastad."

Teatrilavadel on oma tööd armastusega teinud Indrek Sammul, kes pälvis tänavu Valgetähe IV klassi teenetemärgi. Asja tõsidus ei ole talle veel kohale jõudnud, sest rõõmusõnumid jõudsid temani hommikul lavakunstikoolis tundi andes. „Sõnumisse tuli õnnitlus ühe õpilase poolt. Siis ma mõtlesin, et huvitav, mis asi see on? Ühesõnaga kuidagi niimoodi hakkas ta hargnema. Ma oskan ainult peegeldada, mis mu sees toimub. On ikka väga sügav tänutunne. Väga soe ja sügav tänutunne.“

Sammul on aastakümnete jooksul kaasa löönud lugematul hulgal filmides, seriaalides ja näidendites. Tuntuimad neist on „Tõde ja Õigus“ ning teleseriaal „Ohtlik lend“. Igapäevaselt töötab ta Tallinna Linnateatris ning hoolitseb näitlejate pealekasvu eest Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot "TV3 uudiste" kohta saab SIIT.

Kommentaarid puuduvad