Televisioonist poliitikasse: “Seitsmeste” uudisteankur Sven Soiver kandideerib riigikogu valimistel

BNS

Sven Soiver
Sven Soiver — FOTO: TV3

Teleajakirjanik ja ettevõtja Sven Soiver kandideerib Keskerakonna nimekirjas riigikogusse Harju- ja Raplamaa ringkonnas.

Soiver sõnas, et on ajakirjanikutöös ja ettevõtluses kohanud palju, mida annaks teha riigi töös paremini, inimesi arvestavalt ja ladusamalt. “Usun, et mul on kogemusi ja teadmisi viia ellu enda ja teiste parimad ideid,“ ütles Soiver partei pressiesindaja teatel.

Soiveri jaoks on oluline, et parlamendi liikmetel oleks teabe analüüsimise ja argumenteerimise oskus ning et nad oleksid erinevatele võimalustele avatud, mitte ei järgiks pimedalt ideoloogiat või läbi roosade prillide utoopiaid. “Usun, et olen selline inimene,” märkis ta.

Soiver sõnas, et kandideerib Keskerakonna nimekirjas, sest tema jaoks on oluline arusaam, et riik koosneb lisaks eelarveridadele ka inimestest. “Riigi tugisambaks pole mitte välismaised käepigistused, vaid meie oma inimesed, kelle elu on korras ja kellel on hea olla. Suurest linnast väljasõitmine ei tohi olla poliitikute-ametnike jaoks eksootiline reis või töökohustus. Iga piirkond peab arenema ja kasutama oma potentsiaali,“ ütles ta.

Soiver on poliitika- ja majandusteemadele keskendunud ajakirjanik ja ettevõtja, pidades ja arendades turismitalu, hobusekasvatust ja ratsakooli Raplamaal. Soiveril on kahekordne magistrikraad Tallinna Ülikoolist riigiteaduste ja kommunikatsiooni erialal. Lisaks annab ta koolitusi andmeanalüüsis ning kommunikatsioonis ja suhtekorralduses.

Kommentaarid puuduvad