Reklaam sulgub sekundi pärast

Vanu plakateid koguv Kadrina kultuurijuht: mõnus tunne, kui sul on ja teistel ei ole

Stuudio

„Stuudios“ käis külas Kadrina kultuurielu juht ja vanade plakatite koguja Ahto-Lembit Lehtmets, kes rääkis, millist laiemat väärtust sellised plakatid omavad. Tema sõnul annavad aastakümneid vanad plakatid väga hästi aimu graafilise disaini ja võimaluste arengust Eestis. Plakatite kogumine on pigem isiklik huvi ning unikaalset plakatit omada on tore tunne.

„Stuudio“ täitus erinevatest aastakümnetest pärit plakatitega. Hetkel on Kadrina Rahvamajas üleval näitus, mille looja ja plakatite koguja Ahto-Lembit Lehtmets ütles, et plakatid on leitud rahvamaja arhiivist ning plakatid annavad hästi aimu sellest, kuidas on Eestis graafiline disain arenenud. „Me saame alustada 20ndatest ja lõpetada tänase päevaga. Kõige uhkemad on siin ikka 70ndatest ja 80ndatest ja põhjus on selles, et siis oli plakati tegemine nii kallis, et sai hoida endale kunstnikku, kes tegi fantastilise välimusega plakateid.

Kas 80ndatest pärit laulja ja trummari Gunnar Grapsi plakati võibki eriliseks teha see, et tegu on tema hiilgeajast pärit? „Täitsa võimalik jah, ma olen leidnud veel neid Gunnar Grapsiga plakateid Kadrinast. Nende fännklubi mänedžer oli Kadrinast pärit ja Gunnar Graps esines suht tihti Kadrinas. Kindlasti see on üks parimaid näiteid plakatikunstist 80ndatel.“

Milline võib olla vanade plakatite väärtus? „See ei ole selline, nagu vinüülide maailm, kus on kõik asjad ekstreemselt kallimaks jäänud. Ma ei ole ausalt öeldes näpuga järge ajanud ja näinud, et mingi plakat oleks väga kallis. See on pigem fanattidele. Mul paar sõpra on, kellega vahetame infot, mida leidsime. Alati saadan pildi ja kui on mingi asi, mis ei liigu liiga palju ringi, siis on mõnus tunne, kui sul on ja teistel ei ole.“

Vaata lähemalt päises olevast videost! “Stuudio” kohta saab lisainfot SIIT.

Kommentaarid puuduvad