Reklaam sulgub sekundi pärast

Teene teene vastu ja käibemaksuga susserdamine – aastakümnete pikkune sõprus muutus tüliks

Sõprus on hinnaline asi, mida hoida. Teene teene vastu lahendus kipub varem või hiljem lõppema riiuga. Vähemalt nii läks mehel, kes Marek Lindmaa ja „Sotid selgeks” endale külla kutsus. Nimelt pöörasid kaks naabrimeest omavahel korralikult tülli.

Marek Lindmaa läks Tartu külje alla külla Arvile, kes väitis, et on langenud väljapressimise ohvriks.

„Ma olen langenud väljapressimise ohvriks sõna otseses mõttes, muidu ma poleks teie poole pöördunud,” ütles kohalik puutöömees Arvi, kes enda koduses töökojas pakub teenust nii ümberkaudsetele inimestele kui kaugematele tellijatele. Mees, kellega Arvi on tülli pööranud, on naabrimees Marek, kes omab Tartu linnas autoremonditöökoda. Meestel on aastakümneid olnud omavahel kokkulepe, et üks teeb teisele puutööd ja teine omakorda hoolitseb esimese sõiduvahendi korrasolu eest. Arvi sõnul kõik justkui toimis, kuniks Arvi süvenes saadud remondiarvetesse. Mehe sõnul olla naabrimees lisanud arvelehele töid ja varuosi, mida tegelikkuses polnud vahetatud ega teostatud. Kui Arvi naabrimees Marekilt avastuse kohta aru päris, siis ollagi meeste vahel suusad risti läinud.

„Väga palju on petetud, juurde kirjutatud, soperdatud, vassitud. Ma ise olen juba varem mees, ma olen ka autot pusinud ja ma tean, kuidas asjad käivad. Ja siis ta tahtis, et ma teeksin talle veel puidutööd. Mina ütlesin talle ära, et kuule, aitab. Nii need asjad ei käi, sa oled mind raskelt petnud. Siis ta ütles, et noo kuule, sa veel kahetsed.”

Arvil on alles kõik vanad sularahaarved ning just see olla mehe sõnul tema trump vaidluses naabrimehega. Nimelt olla nüüd probleem veel selles, et Arvi sõnul nõudvat naabrimees uuesti kõigi arvete tasumist, mis eelnevalt tasutud sularahas.

Võluväel on kordusarvele lisatud käibemaks, mida millegi pärast 2019. aasta arvel ei olnud. Kuigi oleks juba siis pidanud olema. Seega on küsimus, kuidas saab arveid saata välja ilma käibemaksuta, kui sa oled käibemaksukohuslane? Kas on hiljem maksuamet juurde tulnud ja öelnud, et miks on arved ilma käibemaksuta välja läinud.

Järgmise arvega olla Arvi sõnul veel rohkem segadust. Arvele on märgitud rohkem asju, kui autol tegelikult vahetatud sai. „Nüüd vaadake.Kes jagab tehnikat. Autol on välimisi rooliotsi üks parempoolne, üks vasakpoolne. Mis siin toimub? Minu autol on kaks välimist rooliotsa ja üks sisemine. No see on ju bluff! Nihukest asja ei ole.

Kuidas kommenteerib asja naabrimees Marek? Selgub, et ka temal on Arvile omajagu etteheiteid.

“Sotid selgeks” on eetris teisipäeviti kell 20:00 TV3 kanalil ning vaadatav TV3 Play keskkonnas.

Kommentaarid puuduvad