Pärnus enampakkumisel olnud autoparkla ostnud mees veendus, et võit pole alati magus

Marek Lindmaa ja "Sotid selgeks" uus episood võtab vaatluse alla küsimuse, mis juhtub pärast enampakkumise võitu ja millised on tegelikud võimalused ja kohustused, mis võitjat ees ootavad.

Pärnu linn korraldas aastal 2022 avaliku enampakkumise Pärnu Metsa tn 15 autoparkla uue operaatori leidmiseks. "Sotid selgeks" saate poole pöördus Aare-Enn, kes otsustas enampakkumisel osaleda, makstes osavõtutasu 700 eurot ning tegi oma pakkumise. Pakkumine oli niivõrd hea, et härra võitis selle, kuid siis alles mured algasid.

"Alustame algusest, see sama parkimisplats, mis on teie seljataga. Tahtsite saada selle omanikuks, ma saan aru?"

"Jah, ma sain, aga ma pidin ära ütlema," vastas mees.

Aare-Enn väidab, et pärast enampakkumise võitmist esitas Pärnu linn talle nõudmised, mis osutusid tema jaoks täiesti vastuvõetamatuteks. Selgus, et võitjana peab ta enda kanda võtma aiaremondi, asfaldiaukude parandamise ja valvurimajakese renoveerimise kohustuse. Ta rõhutab, et enne enampakkumise võitmist ei olnud tal lisakohustustest mingit aimu. Kuidas protsess täpsemalt välja nägi?

„Läks enampakkumisele ja mina olin üks pakkuja ja teine oli omanik, kes siin on. Mina võitsin selle, aga tingimused tulid peale seda. Kui võitsime, siis oli 1. juulini aega. Siis alles said platsi kätte, enne ei saanud. Aga siis olid tingimused sellised, mida ei olnud võimalik täita," ütles Aare-Enn, kes sai 811 eurot ja 11 sendi eest parkimisplatsi omanikuks. "Siis hakkaski tulema, et aiaparandus omal kulul, asfaldiaukude parandamine omal kulul ja linnavalitsuse valvemaja, see on selline sara, et tuul puhub läbi. Seda infot käes ei olnud."

Marek Lindmaa vestles ka Pärnu linnamajanduse peaspetsialist Argo Mättasega.

"Ta kujutas ette, mida kõike ta seal teha võib, aga konkursil oli ikkagi öeldud, et parkla alal on ainukene majandustegevus parkimisteenuse osutamine tasulise parklana. Ta kujutas endale ette, et ta tahaks hakata korraldama laatasid ja mingisuguseid müügipäevi ja mida veel kõike, aga seda me ei saa lihtsalt teha, kuna konkursitingimustes oli kirjas, et see on ainult kasutusse andmiseks parklana. Kui seal teha mingeid muid tegevusi, siis peab konkursi tühistama ja korraldama uue konkursi uute tingimustega. Vahet pole, kas seal on üks pakkuja või rohkem, selle konkursi puhul oli kaks pakkujat. Me ei saa käigult muuta tingimusi, sest mõlemad pakkusid ühe ja sama info pealt. Me ei saa teha erisusi selle pealt, et üks inimene eeldab muid tegevusi. Ma ise olen veendunud, et ma päris pikalt arutasime," ütles Mättas.

Vaata sissejuhatavat klippi päises olevast videost!

“Sotid selgeks” on eetris juba täna kell 20:00 TV3 kanalil ning TV3 Play keskkonnas.

Kommentaarid puuduvad