Reklaam sulgub sekundi pärast

Mis toimub? Tallinna munitsipaalmaja koristusfirma täidab kohustusi nagu jumal juhatab

Tallinna Linnavaraamet hooldab 31 Tallinna linnale kuuluvat elamut. Nende seas ka Lasnamäe linnaosas asuvat Hooldekodu tee 15 maja, kuhu kutsusid Marek Lindmaa kohale murelikud elanikud, kuna nende sõnul ei täida koristusfirma oma kohustusi.

Tallinna munitsipaalmaja elanikud ei ole rahul koristusteenusega. Lepingu järgi peab teenusepakkuja koristama kolm korda nädalas, aga sellest kinni ei peeta.

Tallinna linnavaraamet hooldab 31 Tallinna linnale kuuluvat elamut, mille seas on ka Lasnamäe linnaosas asuvat Hooldekodu tee 15 maja. Majaasukad poleb aga rahul sealse koristusteenusega. Avaliku hanke tulemusel puhastusteenuse võitnud teenusepakkuja ei täitvat lepingut nõuetekohaselt ning koristusgraafik olla nii, nagu jumal juhatab: üle viie päeva ja siis hoopistükkis poolteist kuud vahet.

Hooldekodu tee 15 elanik Jelena sõnul koristati varasemalt hästi. Kuna tegemist on linnale kuuluva majaga, milles on munitsipaal- ja sotsiaalkorterid, peab linn vastutama, et teenusepakkuja täidaks oma kohustusi.

Koristajad peaksid kohal käima kolm korda nädalas, aga nüüd käivat viie päeva tagant vaid üks kord. Suve kohta väidetakse, et siis koristati ainult kord kuus.

Kui viimasest koristuskorrast oli möödas poolteist kuud, ütlesid majaelanikud, et pöörduvad televisiooni poole ning siis tuldi sama päeva õhtul kohe koristama.

Jelena ütles ka, et kolm korda nädalas pole selles majas kunagi koristatud.

Marek Lindmaa võttis ühendust Tallinna linnavaraameti kinnisvara haldusosakonna halduri Kaili Kriivaniga, kellele teadaolevalt on teenusepakkuja igati korralikult oma teenust täitnud. „Kõigepealt elanikele suur aitäh, et nad on sellise asjaga pöördunud. Iga tagasiside on alati teretulnud ja aitab ka meid meie töös. Tegelikult võime öelda, et meile teadaolevalt meie heakorrateenuse partner täidab oma kohuseid. On teostatud trepikodade koristus ja üldpindade puhastus kolm korda nädalas. Esmaspäeval, kolmapäeval ja reedel. Kui elanikele tundub, et ei ole päris selline, et ei koristata nii palju, siis meie omalt poolt oleme saanud ka kontrollida ja võtnud hooldusteenusepakkujaid samal ajal kõrvale ja kontrollinud, kuidas puhastus päriselt käib. Tõsi küll, iga kuu me seda ei teosta, aga kui on ilmnenud kaebused ja mittevastavused, siis me saame seda rohkem teha,“ ütles Kaili Kriivan.

Kriivan lubas nõuda koostööpartnerilt kvaliteedi parandust, aga ideaalselt puhtust loota pole, sest nii pole ka ette nähtud. "Koristuse kvaliteet on erineva tasemega, näiteks eluruumide üldkasutatavad pinnad on teise tasemega kui hotellid ja haiglad ja muu selline. Tase on suhteliselt madal, mis lepingus ette nähtud."

“Sotid selgeks” on eetris teisipäeviti kell 20:00 TV3 kanalil ning vaadatav ka TV3 Play keskkonnas.

Kommentaarid puuduvad