Reklaam sulgub sekundi pärast

Ehitusteemaline vaidlus kiskus inetuks: üks pool süüdistab petmises, teine vaimses terroris

"Sotid selgeks" ja Marek Lindmaa läksid külla Elva valda, kuhu kutsus murest murtud proua Liivi. Ta väidab, et maksis ehitusmehele 32 000 eurot, aga remonditöid tehti vaid 20 tuhande eest. Ehitusmees sellega aga ei nõustu ja süüdistab prouat muu hulgas tema terroriseerimises.

Lõuna-Eestisse kutsus Marek Lindmaa sotte selgeks tegema proua Liivi, kellel oli ja on enda sõnul probleeme ehitajaga, kelle kätte usaldas ta enda maja kordategemise. Tema pretensiooni järgi maksis ta ehitajale kokku 32 000, millest 12 000 olevat põhjuseta makstud ehk ilma vastavat tööd saamata. Liivi soovib 12 000 eurot tagasi saada. Asja teeb muu hulgas raskeks asjaolu, et tõendeid makstud summast proual ei ole – ta maksis ehitajale tuhande euro kaupa sularahas.

Alguse sai asi Liivi jaoks 2022. aastal pärast seda, kui ta müüs oma vanemate maja, kus ta varasemalt elas. Vanemate majast kuulus pool talle. Antud suvetalu nime kandev majapidamine Võllinge külas kuulus algselt Liivi vanavanematele ja hiljem Liivi tädile, kes maja Liivile pärandas. Seetõttu otsustas proua Liivi, et enne tädi siit ilmas lahkumist tuleb tal ka siia kolida ja lasta maja korda teha. Lagunenud majja kolimise põhjus oli kusjuures tema tädi koer. "Tädi tegelikult valmistus kümme aastat surmaks. Ma kolisin Otepäält ära Elva ja hakkasin siin tädil külas käima, sest tädi jäi üksi, kui ema ära suri. Muidu käis ikka ema vaatamas."

Pärast kolimist otsustas ta Elva maja maha müüa. Saadud raha eest plaanis Liivi majas remonti teha, sest maja olukord oli hullemast hullem: katus oli poolenisti sisse vajunud, seinad lasid tuult läbi, korralikku kööki polnud ja lagunenud käimla asus õues. Liivi õnneks või õnnetuseks pakkus maja uus omanik peale Elva maja müüki talle ehitaja kontakti, kes võiks teda maja remondis abistada.

Täna väidab Liivi, et on ehitajale maksnud juba 32 000 eurot. Kõigepealt katuse ning tööde eest maja ümber ja siis veel 15 000. Katus parandati majal ära ning tehti muudki, kuid täielikult Liivi siiski rahul ei ole. Marek Lindmaa helistas Liivi juuresolekul ehitusmees Ainile.

Ehitaja Ain väidab aga, et tema pole seda 15 000 saanud. Liivil on enda tõestuseks vaid sularaha väljavõtted pangast. Kusagile allkirja ta andnud ei ole, vaid maksnud ehitajale 1000 euro kaupa.

„Tegelikult meil oli nii, et tegime seal remonti, ma parandasin katuse ära, fassaadi, tuuletõkke, seest ehitasin vetsu ja kööginurga, WC pooleli. Lammutasin vana sauna. Korstna tegin uuesti. Enne jõule ta ütles, et rohkem sel aastal mind ei taha näha, ei anna sentigi rohkem raha ja näeme uuel aastal. Ütles, et ei anna sentigi, näeme uuel aastal. 2022. aastal. Siis ma ütlesin, nojah, mis siis ikka teen kui inimene nii käitub. Põhimõtteliselt mina ka ühendust ei võtnud ja ootasin. Ta võttis ühendust alles suvel,“ kommenteeris ehitusmees Ain ja lisas veel, et esmakordselt maja vaatama minnes oli üllatus suur, et seal üldse keegi elab.

Ehitusmees väidab, et läks Liivile heast südamest appi ja on hämmingus, et Liivi laimab. Ta kinnitab, et kõik teostatud tööd on tehtud, mille eest makstud.

Olukord muutus üsna inetuks – üks süüdistas petmisest, teine vaimses terroris ning soovitas ka vaimset abi otsida.

“Sotid selgeks” on eetris teisipäeviti kell 20:00 TV3 kanalil ning vaadatav ka TV3 Play keskkonnas.

Kommentaarid puuduvad