Reklaam sulgub sekundi pärast

Eestlaste puhkusereis Egiptuses kujunes paastulaagriks: see asi ei aja nutma, see ajab naerma!

"Sotid selgeks"

"Kõik hinnas" puhkusereis eestlaste ühte meelispaika Sharm el Sheikhi kujunes ühele seltskonnale paastulaagriks, sest hotelli "restoranis" avanenud pilt polnud kaugeltki selline, mida keskmine inimene ootaks. Tartus elav reisihuviline Sirje on äärmiselt pettunud ning soovib reisibüroolt pool raha tagasi.

Mida enam kevade saabumine edasi lükkub, seda rohkem võivad eestlased soovida välismaale reisida. "Sotid selgeks" saates tuleb välja, et teatud juhtudel pole see siiski kõige parem variant. Näiteks siis, kui süüa soovida.

Ühele seltskonnale kujunes "kõik hinnas" puhkusereis Sharm el Sheikhi paastulaagriks – polnud süüa, polnud juua ega isegi sööginõusid. Seitsmeliikmeline reisiseltskond soovib täna poolt reisiraha tagasi. Üheks neist on Tartus elavad reisisellid Sirje ja Aare, kes vähemalt korra aastas lubavad endale mõnus soojamaa puhkuse "kõik hinnas" puhkuse.

16 aastat aktiivselt reisinud Sirje hakkas soodsaid reisipakkumisi internetist otsima. Erinevatel veebilehtedel surfates sattus ta ANEX Tour Eesti kodulehele, kus leidis kirjelduste järgi sobiva reisi, hinnaga kokku 862 eurot.

"Lendasime siis ilusti Sharm el Sheikhi. Kõik oli väga tore ja ilus. Lend väga ilus. 300 inimest suures lennukis, esmakordne," ütles Sirje, kelle jaoks tundus enne sööma minekut kõik väga ilus ja tore.

Kui seitsmeliikmeline seltskond suundus Uni Sharm Aqua Hoteli, ei avanenud neile just selline vaatepilt, mida nad oodanud ja piltidelt näinud olid. Vaatepilt oli vägagi trööstitu. "See, et sööklas nõusid ei ole, selle üle me ei pahanda, me ostsime ise kohvitassid. Supikausse ei olnud, paar kaussi oli. Üks sõi ära ja siis andis kausi teisele. Inimene tuli oma panni ja oma munadega. Kusagilt leiti õli, siis hakati mune praadima."

Kokkuvõtvalt võib öelda, et restorani nime kandev koht ei andnud restorani mõõtu välja, sama lugu sellega, mida tavainimene nimetab söögiks. Kuivanud vorsti- ja juustuviilud ja riis jätsid mulje, nagu need oleksid laual päevi seisnud või kusagilt mujalt kokku korjatud. Piimakruubisupp ja kuivanud äärtega keeduvorst ei ole aga see, mida "kõik hinnas" Egiptusesse puhkama läinud eestlased ootasid.  Kuna seltskond ei soovinud oma nädalast puhkust ära rikkuda, otsustasid nad nii toiduained kui ka toidunõud lihtsalt ise osta.

Pehmelt öeldes šokeeritud seltskond võttis ühendust reisikorraldajaga, kes pakkus välja alternatiiviks vahetada hotelli. Sellel oli aga oma konks – reisiseltskond oleks pidanud selle eest ise juurde maksma. "See tuusik oligi rohkem naermine, see asi ei aja nutma, see ajab naerma. Mina leian, et see on inimõiguste kõige julmem rikkumine," ütles Sirje, kes muide hotelli ennast kiitis väga.

Mida on öelda selle kõige peale ANEX Tour Eesti esindajal?

“Sotid selgeks” on eetris teisipäeviti kell 20:00 TV3 kanalil ning vaadatav TV3 Play keskkonnas.

Näita 4 kommentaari

See ajab tõesti naerma, et minna 3tärni hotelli ja veel ramadanil.
Tädile ise süüdi

Vasta

Egiptuses ei saagi ju 3* hotellist midagi oodata. Kui toal lukustatav uks ees ja katusest päike läbi ei paista, on ju juba hästi.

Vasta

Ma olen aastaid tagasi käinud Sharmis 3 tärni hotellis ja söök oli suurepärane. Õhtuooteks küpsetati iga päev veel vahvleid ja sai ka jäätist juurde. Ja muidu ka polnud hotellil häda midagi.

Vasta

ehk oli teenusepakkuja hoopis Anorex Tour?

Vasta