15-eurone parkimistrahv ähvardab Otepää mehe kohtupinki viia: see on täiesti nonsenss!

Marek Lindmaa ja “Sotid selgeks” keskendub uues saates olukorrale, kus saavad kokku parkimistrahvid, inkassiformade õngitsemine ja tohutud viivised. Kuidas sai 15 eurosest parkimistrahvist 400 eurone nõue koos kohtuasjaga?

Kuidas sattus Otepää mees Rein parkimistrahvi segasesse keerisesse?

Marek Lindmaa kohtus pärit mehega Tartu Lidli kaupluse parkla ääres. Sarnases, kuid Pärnus asuva Lidli parklas õnnestus mehel saada eelmise aasta kevadel 15-eurone parkimistrahv. Tänaseks on summa mitte enam 15 eurot, vaid ligi 400 eurot. Tekkinud olukorra muudab segaseks asjaolu, et Reinu väitel on ta trahvi koos Julianus Inkasso juurdehindlusega mõni nädal peale trahvi saamist juba tasunud. Aga nüüd nõudvat hoopis teine firma EFTA Legal temalt veel kord trahvi maksmist. Kuidas kõik selleni jõudnud on, seda hakati saates otsast harutama.

„Ma tulen tegelikult väiksest linnast Otepäält, kus meil ei ole mitte mingisugust tasulist parklat ja tõesti, ma tunnistan, see oli minu viga. Ma ei pannud seda märki tähele ja ma vaatasin, kus on tühi koht. Panin auto sinna ära, see oli mu esimene Lidli kogemus üldse Eestis ja lõppes kahjuks parkimistrahviga. Kui ma poest välja tulin seitsme minuti pärast oli kojamehe vahel parkimistrahvi sedel,” ütles Rein, kes ei eita, et saadud trahv tekitas temas tuska ning ta plaanis kohe ka vaide kirjutada. Paraku aga unustas Rein saadud trahvi ära ja nii see trahvikviitung autosse vedelema jäi, kuniks trahv endast ise mõne nädala pärast märku andis ja seda juba koos Julianus Inkasso kaudu veidi suurema summana, ehk 15 eurost oli saanud 41 eurot ja 96 senti.

“Ma kirjutasin Julianusele vaide, nagu seletusi, miks ma valesti käitusin. Ma tegelikult tunnistasin oma viga, et miks ma valesti käitusin, ma tunnistasin oma viga. Julianus kirjutas mulle, et tuleme vastu teie pahameelele, saame aru ja muudame trahvisumma,” ütles Rein. Julianus Inkasso vähendas tema trahvi 22,96 sendi peale, mille Rein 19. aprillil 2022. aastal ära tasus ja uskus, et sellega on olukord lõppenud, kuid kahjuks sellega probleemid alles algasid.

„Mina arvasin, et mul on sellega olukord lõppenud, unustatud ja rohkem sellele asjale tähelepanu ei pööranud, kuni siis nüüd käesoleva aasta septembri alguses täpselt samast asjast tuli mulle trahvinõue summas juba 115 eurot ja EFTA Legalilt,” ütles Rein, kes ei saanud aru, kuidas sai ühe asja eest kaks korda trahvi teha. Kuidas läks trahv EFTA Legali kätte, miks Julianus seal vahepeal oli? „See kõik on nii segane. Hakkasin ennast kaitsma, sest ei ole nõus maksma ühe ja sama asja eest kaks korda.”

Kui EFTA Legal ütles konkreetse vastuse, et trahv on maksmata ning et nemad ongi ainsad, kes saavad ja võivad EuroParki trahve nõuda, pöördus Rein uuesti Julianus Inkasso poole, et selgust saada. „Muidugi mina läksin emotsionaalseks, nemad läksid emotsionaalseks ja põhimõtteliselt Julianus ütles mulle, et nendel minu vastu mingeid pretensioone ei ole, mida ma üldse tahan nende käest ja et mingitele kolmandatele isikutele nemad mingisugust infot ei väljasta. Ma ütlesin, et ma ei ole kolmas isik, ma olen seesama. Nemad ütlesid, et ei, meil ei ole teiega pretensioone ja viskasid toru hargile.”

Pärast seda võttis Rein uuesti ette teekonna EFTA Legaliga, kes väitis, et Pärnus on parkimiskontrolliga EuroParkil leping parkimise ja raha sissenõudmisega ainult nende ja mitte kellegi teisega. Asjade seis on selline, et Rein anti EFTA poolt kohtusse, kuna tema uuesti trahvi nõus maksma ei ole. Summa kerkis alles hiljuti veelgi suuremaks, umbes 400 eurot.

“Parkimistrahv, mis viib mu kohtusse, no see on täiesti nonsenss. See asi läheb segaseks, aga ma ei oska seda isegi rohkem lahti kommenteerida või rääkida,” möönab Rein.

Kas Reinu lugu saab lahenduse? Vaata saadet lähemalt päises olevast videost!

“Sotid selgeks” on eetris teisipäeviti kell 20:00 TV3 kanalil ning vaadatav TV3 Play keskkonnas.

Kommentaarid puuduvad