Reklaam sulgub sekundi pärast

Purjakil mees virutas kaaslasele šampusepudeliga vastu pead: kogemata juhtus noh

Kahetsusväärselt võib öelda, et lähisuhtevägivald on endiselt väga levinud ning lisaks ametlikule statistikale ei tea keegi, kui palju on avastamata juhtumeid. Krimisaade "Raport" vahendab konkreetset juhtumit aasta alguses Rakvere vallas toimunud peolt, mis võttis traagilisema pöörde.

Aasta alguses, 7. jaanuari õhtul sai häirekeskus kõne, kus endast väljas naine kurdab, et talle löödi pudeliga pähe. Rakvere vallas peeti pidu ning loomulikult oli mängus alkohol.

"Oldigi tähistamas kannatanu sünnipäeva tema ema juures, sellises vaiksemas kohas. Oli nii külalisi kui pereliikmeid ja tarvitati alkoholi. Ühel hetkel mindi tülli armukadeduse teemal. Läksid jutud nii teravaks, et ühel hetkel võttis naisterahvas lähedal oleva tühja šampusepudeli ja lõi sellega naisele vastu pead. Nii õnnetult, et pudel läks lausa katki ja naisel tekkis kuskil 4 cm pikkune haav," ütles ringkonnaprokurör Elle Karm.

Ründajaks osutus 42-aastane Jaroslav Petrov, kes rünnaku alla sattunud naisega pidevalt koos ei elanud. Millest tüli tekkis, ei osatudki päris täpselt selgitada. Sündmusele reageeris kiiresti politseipatrull, kohale tuldi talu juurde koos kiirabiga.

"Kogemata juhtus, noh, peretüli," ütles ilmselgete joobetunnustega "pudelikangelane". Samal ajal, kui kiirabi pudeliga pähe saanud naist tohterdab ja üks politseinik teda küsitleb, üritab politseipatrull teises toas juttu teha ründajaga, kes on naise sõnul ka varem vägivallatsenud. Mehe kõnest on koerahaukumise taustal raske aru saada, igatahes juhatatakse ta majast välja politseiauto juurde.

Rakvere politseijaoskonna menetlusgrupi juht Key Paju sõnul on ühtne joon vägivallatsejate puhul alkoholi tarvitamine. "See on paratamatult kõigis juhtumites: alkoholi tarvitamine. On selliseid situatsioone, kus provokaatoriks on ka naisterahvas ja paraku kui ta seal natukene rohkem provotseerib seda alkoholijoobes meest, siis mees läheb ühel hetkel endast välja ja ei anna aru oma kätele, mis ta nüüd korda saadav. Aga meil on ka olnud juhtumeid, kus kannatajateks on ka mehed, ehk kui naised lähevad oma meestele kallale. Aga ikkagi on suur osa alkoholil, mis ei lase selgelt mõelda."

Ringkonnaprokurör Elle Karm avaldab tunnustust naisele, kes sellest häirekeskusele teada andis ja ütlusi andis, mis võimaldas politseil mehe kinni pidada ning arestimajja toimetada. "Asi sai taas kord lahendatud kiirmenetluses, mis tähendab seda, et järgmisel päeval oli ka otsus ja see meesterahvas sai karistada ligemale 2-aastase vangistusega, millest viis kuud peab ta reaalselt ära kandma ja ülejäänud aja on võimalik karistust kanda vabaduses ja selliste tingimustega, et ta allub käitumiskontrollile ja ta ei tohi ka alkoholi tarvitada, kuivõrd see alkohol on kõige suurem riskitegur üldse uute vägivallategude toimepanemise ärahoidmisel."

Vaata lähemalt päises olevast videost!

“Raport” on eetris TV3 kanalil esmaspäeviti kell 21:00 ja vaadatav ka TV3 Play keskkonnas.