Reklaam sulgub sekundi pärast

Krimisaade “Raport”: joobes mees jauras politseiga ja lõi kiiruskaamera jalaga nokauti

Krimisaade "Raport" võttis järjekordses osas vaatluse alla kiiruskaameratega seonduva. Autojuhtide jaoks peaks tegemist olema juba harjumuspärase seadmega, ometi on aga selge, et suur osa roolikeerjatest neid ei armasta.

Täiesti rahulik tööpäeva õhtu Tallinnas. Fahle keskuse taha parklasse Järvevana tee viadukti juurde on üles seatud mobiilne kiiruskaamera. Kaamera ja ametnik teevad oma tööd, kui järsku jääb sellest möödasõidul seisma sõiduauto Mercedes. Mees tuleb välja ja asub ametnikuga vaidlema, küsides, mis pole kiiruse mõõtmisega seonduvalt märki üles pandud. "Kõigepealt, vastavalt seadusele sellist märki ei ole vaja välja panna," vastas politseiametnik. Autojuht aga väitis, et on küll vaja ning küsis, miks seda üldse tehakse, kas raha korjamiseks. Politsei vastas eitavalt ning ütles, et nad fikseerivad kiiruseületajaid.

Pärast mõningast vestlust pöördus kodanik minekule ja pani kaamerale jalaga obaduse, mille tõttu kallis aparaat ümber lendas. Selline tegevus, kus kiiruskaameraid üritatakse varjata või lõhkuda, on kahjuks suhteliselt levinud trend. 

„Täna kusjuures oli just situatsioon, kus autojuht sõitis kõrvale, üks taksojuht, jäi seisma ja hakkas midagi sajatama. Õnneks ta sai aru, et liiklus tuleb tagant peale, tal midagi muud üle ei jäänud, ta sõitis edasi. Aga selliseid situatsioone on. Juht võib olla lihtsalt vihane selle peale, et ta liiga suure kiirusega kaamerasse sõitis. Aga meil on liiklusseaduses paragrahv 229, mis ütleb, et sa ei tohi häirida kiiruskaamera tööd. Selle sanktsioonid on kuni 1200 eurot. Ma vaatasin, et keskmine trahv on olnud 500 eurot," Põhja prefektuuri liiklusjärelvalvetalituse juht Taavi Kirss.

Hiljem peeti aga jalaga kiiruskaamerat löönud mees kinni ja nõuti selgitusi. Kuna ta tunnistas, et oli eelmisel õhtul alkoholi tarvitanud, pandi ta puhuma ning alkomeeter näitas joovet.

“Raport” on eetris TV3 kanalil esmaspäeviti kell 21:00 ja vaadatav ka TV3 Play keskkonnas.