Reklaam sulgub sekundi pärast

Kassifarm Mustamäe korteris: ametnikud päästsid 17 kassi kohutavatest elutingimustest

Mustamäel likvideerisid munitsipaalpolitseinikud ja varjupaiga töötajad ühes elumaja korteris asuva kassifarmi, mida oli peetud juba 22 aastat. Kasside tervislik olukord oli pehmelt öeldes halb ning nad viidi edasi varjupaika karantiini.

Krimisaates "Raport" avanesid karmid kaadrid sellest, kuidas mupo ametnikud sisenesid Tallinnas Mustamäel asuvasse korterisse, et sealset kassifarmi likvideerida. Seda pidav proua teeb ametnikega koostööd ja lubab kõik loomad üle anda. Fotod kasside olukorrast on aga hirmutavad. Küsimusele, kuidas naine nii palju kasse sai, kõlas vastuseks, et kassid lihtsalt siginesid. Täpset kasside arvu ei osanud naine isegi öelda. Talle lubati, et kassid satuvad korralikesse tingimustesse. 

Miks naine varem abi ei palunud? "Ma küsisin, aga mulle öeldi sealt nii suur summa selle eest. Ma sotsiaalosakonda ei läinud," vastas proua.

Korterisse jäi kolm kassi, keda lihtsalt ei õnnestunud kätte saada. 

"Väljakutse alusel käisime tõepoolest ühes Mustamäe korteris, kus tuli kaebus, et korteris on antisanitaarne olukord ja väga-väga tugev kassiuriini lõhn. Käisime kohapeal, tuvastasime, et tõepoolest on kassilõhn väga tugev ja korteris oli kassitädi, kellel oli ca 17 kassi," kommenteeris mupo menetluse ja piirkonnatöö osakonna peainspektor Anna Elzer ja lisas, et kõikide kasside tervislik seisukord oli väga halb, seal hulgas olid neil parasiidid.

Loovutatud kassid viiakse kõigepealt Tallinna varjupaika karantiini ja steriliseerimisele, pärast mida otsustatakse nende edasine saatus.

Vaata lähemalt päises olevast videost!

“Raport” on eetris TV3 kanalil esmaspäeviti kell 21:00 ja vaadatav ka TV3 Play keskkonnas.

Kommentaarid puuduvad