“Hakkasid lambist kaklema!” Alkoholijoobes mehed harrastasid Musumäel kukepoksi

Sellenädalane krimisaade “Raport” kajastas kolme teemat: arusaamatu kaklus Tallinnas Musumäel, ülevaade mupo loomisest ja tegevusest läbi aastate ning viimaks politsei Lõuna prefektuuri sisehoovis põlenud luksusmaastur.

Kuigi “Raporti” algne plaan oli vaadata üle noorte kogunemiskohad ja nendega vestelda, tuli esimese asjana hoopis ärev teade Viru väravate juurest Musumäelt, kus on toimunud kahe inimese vahel kaklus ja oli ka kannatanuid, seega kiirustas ka saatemeeskond just sinna.

„Hakkasid lambist kaklema,“ ütles üks pealtnägija.

“Kolleegid tegelesid kaklusega, hakkasime reageerisime, kutsuti korduvalt abi ja tuli välja, et kaklus lõppes. Üks agressiivne inimene saadi kontrolli alla ja rohkem abi vaja pole,” ütles piirkonnapolitseinik Ivar Saar.

„Läks täiskasvanute vahel konfliktiks, see sai üpris kiiresti külmutatud ja inimestega vesteldud. Tuli välja, et kõik osapooled alkoholijoobes, tekkis pigem selline müramise efekt, täiskasvanud mehed lihtsalt tegid kukepoksi ja ei saanud omavahel asju selgeks. Kellelgi pretensioone ei olnud. Kakluse algataja viidi haiglasse, kuna ta oli väga alkoholijoobes,” ütles kesklinna piirkonnagrupi juht Liisa Merekivi.

Teise osana räägiti munitsipaalpolitsei loomisest 2003. aasta oktoobris, milles nähti esiti tollase linnapeal Edgar Savisaare soovi luua endale n-ö eraarmee, seda alternatiivina politsei vastu ning sellega poliitilist survet avaldada. Idee kui niisugune polnud iseenesest suur ning seda oli praktiseeritud mujalgi Euroopas. Alguses siples mupo suuremas teadmatuses ja ka enda tõestamiseks tuli palju asju ära teha. “Alguses läks ikka väga üle kivi ja kändude, maine oli väga halb ja tuli tööga tõestada enda vajalikkust. Mida rohkem me kasvasime ja ülesandeid saime, seda rohkem hakkas ümbruskond ja kogukond aktsepteerima, et seda tööd on ikka vaja,” ütles mupo veteran Roland Sikk.

Kolmanda teemana võeti põhjalikumalt ette küsimus, miks süttis sõiduk Lõuna prefektuuri hoovil? 26. septembri keskööl 2019. saab Häirekeskus teate tulekahjust Lõuna-Prefektuuri sisehoovist. Põlema on süttinud luksusmaastur. Mis oli selle taga? 

“Raport” on eetris TV3 kanalil esmaspäeviti kell 21:00 ja vaadatav ka TV3 Play keskkonnas.

Kommentaarid puuduvad