Viljandi mees üritab juba 20 aastat messi korraldada, aga mitte keegi ei tule. Milles probleem?

Järjepidevus on oluline omadus ja isegi kui tulevad ette ebaõnnestumised, ei pea tuju sellest viletsaks minema. Peetrimõisas elav Lembit on sel aastal korraldamas Hansamessi. Sama on ta üritanud juba vähemalt 20 aastat, kuid ükski neist pole toimunud. Miks?

Lembit on Viljandi kuulus messikorraldaja. Pompöösset messi on ta üritanud korraldada juba üle 20 aastat, kuid paraku tulutult. “Rohkem naljanumber, aga minu jaoks töö,” ütleb Lembit väljakuulutatud 22.-24. Hansamessi kohta. Millega täpselt tegu? “Laat, põhimõtteliselt. Messil ja laadal suurt vahet pole,” sõnab Lembit ja viib Taavi n-ö ürituseplatsi vaatama. Kaheksahektarine maaplats on sisuliselt suurim plats Eestis, kus võiks messi korraldada.

Üle 20 aasta korraldatud ürituse puhul võib tunduda hullumeelne, et keegi pole kohale tulnud ning üritus polegi reaalselt toimunud. Kus see error on, ehk miks ei ole see Lembitul välja tulnud, uurib Taavi. “Kuidagi hirmutatakse osalejad ära, et ei tulda. Kui ma lähen küsin ja helistan, siis tundub, et inimesed kardavad midagi. Katsutakse sorkida, et ma ei saaks asju teha,” kurdab Lembit.

“No seda ma küll ei usu, et keegi kõik firmajuhid läbi helistab ja ütleb, et kui Lembit Sikk helistab, siis ärge minge,” vastas Taavi. Seda ei usu ka Lembit, kuid rõhutab, et mingi põhjus peab olema.

Taavi pakkus välja, et äkki on mehe ambitsioon liiga suur. “Ma lugesin vanu artikleid ka, et esimesel aastal oli eesmärk tuua kohae 150 000 inimest. Seda on rohkem kui öölaulupeol.” Lembit vastas seepeale, et unistused peavadki suured olema.

Saa Lembitu loost täpsemalt teada TV3 saatest “Märgatud Eestis”, mida saab vaadata TV3 Play keskkonnast.

Kommentaarid puuduvad