Reklaam sulgub sekundi pärast

Mis toimub?! Eesti noorte seas levib trend busside, rongide ja trammide küljes rippuda

TV3 uudised

Üha rohkem on hakanud levima noorte seas trend, kus pannakse oma julgus proovile just busside, trammide ja rongide küljes rippumisega. Tegemist on aga äärmiselt ohtliku ettevõtmisega, mis võib lõppeda traagiliselt.

"Kahjuks jah seda ikkagi tuleb ette. Need ei ole ainult üksikud näited. See on nagu tõusev trend," sõnas TLT juhtimiskeskuse divisjoni direktor Tarmo Lai "TV3 uudistele". "Tegelikult on tegemist päris tõsise probleemiga. Need noored, kes seda praktiseerivad, ei anna endale aru, et nad panevad ohtu nii enda kui ka teiste elu ja tervise."

Sellised juhtumid ilmuvad linnapilti juba teist kevadet järjest. Siinkohal tekib küsimus, kas tegemist võib olla noorte seas uue eluohtliku väljakutsega? Lääne-Harju jaoskonna avariimenetlusgrupi juhi Raul Annuka sõnul ei pruugi olla tegemist väljakutsega. "Lihtsalt mõnel noorel on huvi end proovile panna ja näidata teistele, kui julge ta on. Tänapäeval on ju mood, et kõik tegevused, mida tehakse, peab ära salvestama," sõnas Annuka ning tõdes, et võimalik on, et just seetõttu need on levima hakanud. 

Noored ei teadvusta ka seda, kui suure riski nad tegelikult selle julgustükiga endale võtavad. "Tagajärjed võivad olla väga traagilised, sest selliste kukkumiste juures on suur tõenäosus, et viga võib saada just pea," tõdes Annuka. 

"Me oleme ju kõik linnaliikluses sõitnud ja näeme, kui tihe see on. Kui järgneva auto  ette peaks isik kukkuma, siis tagajärjed võivad olla päris koledad," sõnas Lai. Isegi kui kõik läheb hästi ja õnnetust ei juhtu, on võimalik isik selle eest vastutusele võtta. Bussi ja trammi küljes rippumine võib kaasa tuua kuni 400 eurose rahatrahvi. Rongi küljes rippumine aga juba 800 euro suuruse trahvi. 

Vaata "TV3 uudiste" videolugu päises!

Kommentaarid puuduvad