Sotsiaalmaja elanik maksab kütte eest 300 eurot, kuid ikka on külm: mille eest me maksame?

Jõelähtme sotsiaalmaja elanikud on mures erakordselt kõrgete küttehindade pärast. Uus kütteperiood on käes, kuid asukad on silmitsi valikuga: enam kui pool sissetulekust tuleb kütte peale kulutada või kannatada jahedat tuba.

Selle nädalases “Märgatud Eestis” saates käis Taavi külas Jõelähtme sotsiaalmaja elanikel, kes peavad poole oma pensionist maksma kütmiskuludele.

“Küte on väga kallis ja lubatakse juba mitu aastat, et pannakse katlaid uusi ja läheb odavamaks, tuleb inimesi juurde ja on odavam,” kurtis majaelanik Pärja.

“Nüüd hakkab sügis ja kütteperioodil on niimoodi, et me oleme maksnud 400-500 ligi ja mille eest? Külmad radikad… ,” rääkis teine majaelanik Reet.

Lisaks uputab ka kelder ja solk hulbib kogu maja ümber nagu mädasoos.

Taavi käis uuris ka Jõelähtme vallavalitsuse käest palju nende sõnul kulud on ning mehed andisid hoopis teistsuguse vastuse kui sotsiaalmaja elanikud. Vallavalitsuse töötajad lubavad aga aasta lõpuks teha küttesüsteemide renovatsiooni ning minna täiesti üle uue kütteliigi peale. Lisaks püüavad nad leida lahenduse, et reovesi ja uputus likvideerida ning milline võiks olla ajutine lahendus kuni leitakse lõplik vastus kõikidele probleemidele.

Vaata täna õhtul saadet “Märgatud Eestis kell 20.00 ikka TV3-st!

Kommentaarid puuduvad