Kassiomanik ei tunnista oma lemmiku haigust: ma ei saa elavat looma magama panna!

Selle nädalases "Märgatud Eestis" kohtus Taavi kahe mures loomaomanikuga - Mareki ja tema ema Svetaga. Poeg ja ema ei suuda aksepteerida oma kassi vähidiagnoosi ning otsivad oma loomakese õigust taga.

Ega kass auto ei ole!

Mareki ja Sveta kutsusid Taavi endaga kohtuma Nõmmele, et ehk saatejuht suudab majja selgust tuua ning nende kassikese loo lahendada. Raviarved näpu vahel seletati Taavile kogu looma haiguslugu.

"Meie lemmiku nimi on Kitu ja tal oli suuprobleem. Käisime Haapsalu loomakliinikus ja sealt saadeti meid siia, Maxi loomakliinikusse. Tulime siia, kass oli siin kolm tundi tema käes, siis helistas, et tulge oma loomale järgi, tulime järgi ja ütles, et "Teie looma suu on nüüd korras, puhas ja te muretsema ei pea", siis ema tänas teda siin ette ja taha."

Sellega kahjuks olukord ei piirdunud ja vaid nädal hiljem oli kassikese olukord täbaram. Looma igemest voolas verist mäda. Loomaarst pani kohtumiseks uue aja ja kutsus ka lisaks teise arsti olukorda uurima. 

"Ta ütles, et ülevalt igemest on korras, ilus ja alt igemest ei ole," rääkis Marek ning nii hakkasid ema ja poeg muudkui loomakliinikus käima. 

"Siis võeti proovid, saadeti Saksamaa laborisse, siis sealt tulid vastused, et kassil on suuvähk. Vahepeal öeldi, et ei oli mingi error, et ei ole. Olemegi nüüd kahe paadi vahel..."

Kuna pere vähidiagnoosiga leppida ei tahtnud, käidi nii mõnelgi korral loomakliinikus oma õigust nõudmas. Nimelt oli Sveta käinud lausa karjumas.

"Ma ütlesin, et "autod remonditakse ära, et ei jäeta poolikuks, et auto hakkab lonkama. Ega kass ei ole auto!" ja siis laiutas jälle käsi," rääkis Sveta veterinaariga suhtlusest. "Ma ütlesin, et kass tuleb korda teha!"

Tänaseks on veterinaarid endast välja aetud ja on mitmeid kordi kinnitanud, et kassi ravida ei saa ning enam ka ei soovita. Pere ei jäta jonni.

Nüüd tahavad Marek ja Sveta saada ka oma raha, 365 eurot, tagasi. Kuna looma korda tehtud ei ole, siis ainuke loogiline lahendus perele on raha tagasi saamine.

Stressis loomaarst ei saa midagi teha

Koos Mareki ja Svetaga helistatakse raviasutuse juhile otse loomakliiniku ees, kes selgitab, kuidas juhtum arstidele ja töötajatele paistab.

"Tegu on vähiga ja seal ei ole võimalik seda... Ta on nii ulatuslik see muutus, et seda ei ole võimalik opereerida," rääkis juhataja. Lisaks käis kass ka onkoloogi juures, kus juhataja sõnul anti ka kindel vastus, et loomakesel on vähk, mida keemiaravi ega operatsioon ei paranda.

"Nüüd omanik nõuab, et me teeksime tema kassi terveks. On ähvardanud meid teiega, Katrin Lustiga. On öelnud meile, et pangu meie oma kliinik kinni ja on nõudnud meilt, et meie teeksime tema kassi terveks, aga me ei saa teha terveks kassi, kellel on vähiprotsess suus. See ei ole ravitav! Me oleme andnud endast parima ja tegelikult see inimene on meile nii palju meelehärmi tekitanud ja psühhilist stressi," kirjeldas juhataja emotsioone kliinikus. Lisaks tõi ta ka välja, et loomaarstidele on see olukord äärmiselt ebameeldiv, kuna neid on niigi vähe ja ega nemad ei saa ju ometi kinni maksta kassikese raviarveid. 

Sveta ei anna alla ja usub, et tema kassikesel on siiski mõni hambajama, kuna igemest tuleb verist mäda. Juhataja sõnul telliti lisauuringuid, et kinnitada kassikese diagnoos ja soovitab küsida kliinikust haiguslugu, kus on kõik täpselt kirjas.

Ei! Kass peab surema loomulikku surma!

Haigusloost selgubki, et kogu juhataja räägitud lugu vastab tõele ning asja on valesti mõistnud Sveta. Proua uskus, et kassi hambale tehti puhastav operatsioon, kuid tegelikult võeti loomalt juba esimesel korral proove, mis hiljem tõestasid, et tegu ongi vähiga.

Raviloost selgub ka, et arstid on soovitanud kassike eutaniseerida, kuid Sveta on sellele totaalselt vastu.

"Ei! Kass peab surema loomulikku surma. Ta ei piinle. Ainult jookseb mäda ja käib ringi, sööb."

Taavi seletab naisele, et kui mäda ja verd jookseb, siis kassike ikkagi ju piinleb, kuid Sveta ei suuda tõde aksepteerida.

"Ma ei saa ju elavat looma magama panna! Mul süda ei anna. Väike laps on haige, ka piinleb. Sa paneks magama?"

Taavi proovib endiselt seletada, et targem oleks kaaluda looma piinade lõpetamist.

Marek on aga pettunud. "Jätame kassi elama. Elab nii kaua kuni elab ja söödame, joodame teda. Muud üle ei jää."

Ta ju mängib ja sööb!

Kuu hiljem on Taavi tulnud külla Marekule ja Sveta ning saab ka oma silmaga kassikese ära näha.

Pere on vahepeal käinud ka Haapsalus arsti juures ja ka seal kinnitati Maxi loomakliiniku tulemusi. "Ma küsisin rohtusid ja öeldi, et rohtusid ei ole," kurdab Sveta taaskord Taavile, kes oma silmaga näeb, et kassi olukord ei ole hea.

Sveta aga kinnitab, et kiisu elab head elu - sööb ja mängib. "Ma ei usu, et see vähk on, sest kui on vähk, siis ta ei söö. Ta jookseb ringi ja mängib ja rahulik on." Naine räägib, et ainus mure on see, et kassike on poolteist kilo alla võtnud, mis võib olla märk kiisu halvenevast tervisest.

Mis on saanud tänaseks?

Kurva kokkusattumusena suri eilse saate üks peategelasi - kass Kitu - paar tundi enne saate eetrisseminekut, kinnitab saatejuht Taavi Libe.

"Jaksu Marekile ja Svetale kaotusega toimetulemisel! Loodetavasti pani Kitu lugu meid mōtlema, kas iga hinna eest lemmiku elu pikendamine on ikka tema vōi hoopis meie enda huvides."

Vaata videost täispikka lugu kassikesest ja tema perest!

Kommentaarid puuduvad