Reklaam sulgub sekundi pärast

Arstide hoolimatuse tõttu abikaasa kaotanud naine: ma tahaks teada, miks teda ei aidatud!

Täna õhtuses "Märgatud Eesti" saates räägib oma traagilist lugu Maili, kes pealtnäha kergele õnnetusele kaotas oma abikaasa ajuverejooksu tõttu.

Maili rääkis Taavile oma lahkunud kaaslase kurvast õnnetusest klomp kurgus. 

Proua kirjeldas tormist päeva, kus mees ronis enne artile minekut katusele, et kiviga panna kinni tuule käes kolisev plekkkatus. Alla ronides kukkus aga mees õnnetult vastu labida käepidet ja kogu lõug koos suuga jooksis trauma tagajärjel verd. Vaatamata sellele läksid mees ja naine arsti juurde tavalisi analüüse andma. Seal pandi mehele ainult plaastrike suule, mis sealt kohe ka ära tuli. Mehe välimus ei olnud kiita. Autosõiduga oli ta lõug ning huul üles paistetanud, kuid haiglas keegi sellele tähelepanu ei pööranud. Koos sõideti koju tagasi. Mees ei saanud süüa ega juua. Õhtul võttis kannatlik mees paar valuvaigistit ja viskas magama.

"Ma ei tahaks kedagi süüdistada, aga ma nägin, et minu elukaaslane jäeti abita," kirjeldab Maili.

Järgmisel päeval läksid mees ja naine siiski EMOsse oma tütre sunnil. Meest nägid pereõed ja paljud arstid kaasaarvatud röntgenitehnik, kes isegi Maili sõnul oli pahane olnud. 

"Röntgeniarst oli väga tige olnud ja ütles, et tal on nii suur verevalum, et ma ei näe mingit luud siin enam," kirjeldas Maili kohtumist arstiga.

Peale seda saadeti mees teise haigla EMO ultrahelisse, kus mees protseduuridest midagi aru ei saanud. Maili kaaslane oli küsinud ka valuvaigistit, kuid arstid seda talle ei andnud. Maili sõnul soovitati mehel osta apteegist Lioton 1000 geel ja lubati, et nädalaga on kõik korras. 

Õhtul kodus läks kaaslase enesetunne üsna halvaks. Maili nägi, kuidas mehe pea kogu aeg rinnule kukkus, kuid see kirjutati väsimuse kaela. Öösel kukkus abikaasa kokku ning rohkem teadvusele ei tulnud. Kiirabi viis mehe minema ning paari tunni pärast teatati, et abikaasal oli tuvastatud ajuverejooks, millesse ta ka paari tunniga suri. Arstid tol hetkel ei saanud enam midagi teha. Kahe ööpäevaga lahkus meie seast Maili abikaasa arstide tähelepanematuse tõttu.

"Kuidas nad ei saanud aru, et inimene vajas abi? Ma just seda mõtlen, et tal olid valud, tal oli nii valus! Ta palus valuvaigistit ja ta tundis, et tema üle naerdi."

Maili ei soovi ühegi arsti peale kaevata, vaid soovis lihtsalt südamelt mure rääkida, et ehk tema läbi elatu puudutab kedagi teist.

"Mul on väga kurb seda lugu siin rääkida, aga tekib küsimus, miks teda ei aidatud?" jagas oma lugu Maili pisarsilmi.

Vaata südant murdvat lugu saates "Märgatud Eestis" täna õhtul kell 20.00!

Rohkem infot "Märgatud Eestis" saadete kohta leiad saatelehelt!

Kommentaarid puuduvad