Reklaam sulgub sekundi pärast

40 aastat ühes majas elanud vanaprouat ähvardab väljatõstmine: tahetakse enne surma ära küüditada!

Sügishooaja viimases episoodis jätkas Taavi Libe ja "Märgatud Eestis" inimeste tõe ja õiguse lahkamist. Ühe Virumaa sotsiaalmaja elanikud kurdavad, et neid tahetakse enne talve oma kodust välja tõsta. Kas majaelanikel on võimalus siiski protsessi peatada või hakkab neile pakutav uus elukoht hoopis rohkem meeldima?

Alutaguse valla Jõuga koolimaja ehitati pea 100 aastat tagasi. Kui lapsi enam kooli ei jätkunud, ehitati sinna aga sotsiaalkorterid. Nüüd tahetakse need likvideerida, kuna päästeamet tunnistas maja elamiskõlbmatuks.

„See on see maja. Öeldi ära, et elamiskõlbmatu. Üleöö siis läks elamiskõlbmatuks? Paberil kirjas, et seinad ei pea sooja, põrand ei pea sooja, katus laseb läbi…minul ei lase katus läbi. Kõigil tahetakse kodu ära võtta, mitte ainult mul. Käisime sotsiaaltöötajaga Kiiklas. Mulle pakutakse 3-toalist korterit. No mida ma selle kolmetoalisega peale hakkame, kui me elame kahekesi,“ ütles majaelanik Leili.

„Me keegi ei taha minna. Seal kuradi Kiiklas on igavene kolgas, seal ei käi bussid õieti ega mitte midagi. Olen siin 40 aastat elanud ja nüüd enne surma tahetakse mind ära küüditada siit. Mul ei ole tervistki, et minna,“ ütles majaelanik Hille.

Jutt, et majast tuleb lahkuda, hakkas peale käesoleval aastal. Alutaguse Vallavalitsus kirjutab, et katus laseb läbi, seinte ja põrandate soojapidavus on olematu ja hoone kasutus ei ole üürnikule turvaline. „Eeltoodust tulenevalt lõpetab Alutaguse vallavalituss kuuendast novembrist.“ Dokumendist nähtub, et tänaseks hetkeks peaksid elanikud olema juba välja kolinud, kuid ei ole. Hille avaldab soovi, et neil oleks vähemalt võimalik kevadeni majas elada. Samuti kahtlustatakse selles valla kiusu.

Saa Leili ja Hille loost täpsemalt teada täna õhtul kell 20.00 TV3 saatest “Märgatud Eestis” või vaata järele TV3 Play keskkonnast.

Kommentaarid puuduvad