VAATA: just selline võib välja näha uus kurikuulus trammitee. Kas ehitustööd on seda väärt?

Palju pahameelt valmistanud linna ehitustööd lõppevad eeldatavasti alles aasta pärast. “Laseri” uhiuue hooaja avasaates uuris Marii Karell, milline saab olema kesklinn peale kaose lõppemist.

Oma uuringut alustas Karell Tallinna kodulehelt (tallinn.ee), kust proovis leida pilte või plaane valmiva linnasüsteemi kohta, kuid asjatult. Paar tundi enne abilinnapea Vladimir Svetiga kohtumist saatis mees isiklikult kõige uuemad ehitusplaanid.  

Karell kohtus ka Svetiga otse tänavatel, kus ehitus toimub, et välja selgitada, mida teeremont linnaelanikele tegelikult tähendab ning kui suur kasu sellest kõigest lõppkokkuvõttes on. Seistes Laikmaa tänava nurgal kirjeldas Svet tulevasi plaane. “Prioriteet on see, et inimesed jõuaksid turvaliselt ja mugavalt ühistransporti,” sõnas abilinnapea Vladimir Svet. “Siin hakkab sõitma buss, siin hakkab sõitma teenidav transport kohalikele inimestele ligipääsuks. See ala siin tuleb peamiselt sillutatud ehk siia tuleb hästi vähe asfalti. Nii vähe kui võimalik. Sillutus on kivi.” 

“Laseri” saates loodi visuaal valmivast projektist — FOTO: TV3 “Laser”

Karell küsis Svetilt ka Raua tänava haljastuse kohta ning tõi kaasa lausa väikesed taimed, mida naise meelest tundub liialt vähe. Sveti sõnul on plaanitud ka igale murulapile pärnapuu, mida kokku oleks tänaval viis. “Ma isiklikult pean ütlema nii, et ilmselt kui me peaks seda tänavat projekteerima täna nullist, siis me teeks seda ilmselt natuke teisiti. Ma ütleks, et see pole kindlasti kõige parem lahendus. Iga lahendus on kompromiss erinevate seisukohtade ja arvamuste vahel,” sõnas Svet. Abilinnapea lisas ka, et äridel, mis ehituse tõttu kannatavad, peaksid säilima parkimis- ja peatumiskohad. 

“Laseri” saates loodi visuaal valmivast projektist — FOTO: TV3 “Laser”

Karell küsis ka, millal peaks tulema Tallinnasse peatänav, milleks võiks olla Narva maantee, mis on juba nii kui nii üles kaevatud. Svet, aga usub, et juba paari aasta pärast võib ka see pealinna tulla, kuid täpset vastust veel anda ei oska.

Vaata värskest “Laserist”, mida arvavad uuest plaanitavast linnasüsteemist teedeinsenär ja linnaplaneerija!

Kommentaarid puuduvad