Täna “Laseris”: mis läks Beach Grindil valesti, et selle tagajärjel noor mees surma sai?

“Mind väga häirib, et politsei sisejuurdlus kiiresti lõppes… Ja otsustati, et nad tegid kõik õigesti,” sõnab sel suvel Beach Grindi festivali järgselt politseikambris surnud noormehe isa. Tänane “Laser” uurib, mis ikkagi niivõrd valesti läks, et noor inimene oma elu kaotas.

Laupäeva, 8. juuli öösel nautis enamik Beach Grindi festivali külastajaid lõpupurakat oma lemmikute lugude Alan Walkeriga, kui veidi enne 23.30 öösel leidsid turvatöötajad ürituse alalt ebaadekvaatses joobes 20-aastase noormehe. Kolm ja pool tundi hiljem leiti ta politsei arestikambrist surnuna. “Noormees leiti festivalialalt turvameeskonna poolt,” kommenteeris Beach Grind festivali korraldaja Kaarel Sein.

20-aastane Kesk-Eestist pärit noormees oli hiljuti tulnud ajateenistusest. Ta teenis küberkaitses ja töötas IT-valdkonnas. Unistused olid tal suured ja ta lootis välismaale õppima minna.

Tänaõhtune “Laser” võtab ette protokollid, sisejuurdluse dokumendid ning paneb detailid ajajoonele, et aru saada, mis läks tol ööl valesti ja kes vastutab, et noor mees vaid kolm ja pool tundi hiljem politsei arestikambrist surnuna leiti.

“Ta oli väga hea poeg. Ta ei olnud mingi sõltlane ja tarvitaja. Ju ta oli uljust täis nagu ikka me noorena oleme kunagi olnud. Ta oli meie noorim laps. Mu poeg suri, kuigi oleks võinud abi saada,” ütles noormehe isa Marii Karellile telefonis. Samuti häirib noormehe isa see, et politsei sisejuurdlus kiiresti lõppes ning otsustati, et kõik on õigesti tehtud.

Lahangu tulemused näitasid, et noormehe kehas oli eluohtlik kogus MDMA-d ehk ecstasy‘t. Selle üledoosi tagajärjel ta suri.

Millised on ametkondade narkoalased teadmised? Kas protokollid, mille järgi viidi läbi korrektne uurimine on kaasaegsed ja arvestavad noorte tarbimisharjumusi? 

Seda vaata tänasest “Laseri” saatest!

“Laser” on TV3 eetris juba täna kell 20.30! Vaata ka “Laseri” kohta lisainfot ja eelmisi osasid SIIT!

Kommentaarid puuduvad