Tänane “Laser” eestimeelsusest ja venemeelsusest: see on puhas Vene šovinism!

Tänaõhtune “Laser” võtab vaatluse alla küsimuse eestimeelsusest ja kes venemeelsusest. Kas Mihhail Kõlvart on eestimeelne? Aga Aivo Peterson? Saates võetakse ette RIigikogu ja Tallinna Linnavalitsus ning lastakse teha vaatajatel järeldused, kes on eestimeelne ja kes mitte.

„Võtke küsimus, lugege ette ja siis vastake,“ ütleb saatejuht Marii Karell Mart Helmele. „Kas Shaman võiks tulla Eestisse esinema?“ loeb Helme ette ja tunnistab, et ta ei tea, kellega on tegu.

Shaman ehk Yaroslav Yuryevich Dronov on üks Venemaa populaarsemaid lauljaid. Septembris esines ta Gazpromi nime kandval superstaadionil. Areeni 80 000 kohta täis saamiseks jagasid mitmed Peterburi omavalitsused elanikele tasuta pileteid.

„Minu arvamus on olnud ammu enne Ukraina sõda, et kõikide nende suurte Vene artistide esinemine Eestis on sisuliselt Vene maailma import Eestisse, et näete, te olete meie kultuuriruumis,“ ütles Helme.

23.02.2022 ehk päev enne Venemaal kallaletungi Ukrainale avaldas Shaman laulu „Tõuseme üles“. Intervjuus telekanalile Rossija 1 ütles Shaman, et on veendunud, et laul on talle ülalt dikteeritud.

„Suur Vene šovinism, imperialistlikud motiivid. Ütleme, nii kaua, kui Vene riik tapab Ukrainas on väga keeruline rääkida siin muusikast, kunstist või millestki sellisest,“ ütles Jaanus Karilaid.

„Lühike vastus on see, et ei, ma ei toeta, sest see on Vene maailma import, eksport, kuidas pidi me vaatame, Eestisse, mis ei taha olla Vene maailma osa.

“Laser” on TV3 eetris juba täna kell 20.30! Vaata ka “Laseri” kohta lisainfot ja eelmisi osasid SIIT!

Kommentaarid puuduvad