Reklaam sulgub sekundi pärast

Režissöör “Tulnuka” fännidest: ei saa aru, kas ta tahab mulle päriselt lõuksi kütta

"Laser"

Kolmainsus burks, dressid ja "Tulnukas" tõi kultusfilmi teise osa esilinastuse avanädalal kinodesse 45 000 inimest. Režissöör Rasmus Merivoo sõnul on filmiga kaasas käivad roppused nagu trummisoolo või vürtsikas toit, mis annab vestlusele korraliku kick'i. "Kui ei ole kurjust sees, siis ta lihtsalt ajab naerma võib-olla rohkem kui tavaväljendid."

Režissöör Rasmus Merivoo filmi "Tulnukas" esimene osa oli mehe tudengitöö, mis algul levis VHS-koopiatena. Täna tuleks ilmselt tikutulega taga otsida 20-aastaseid, kes "Tulnuka" tsitaate peast ei teaks. Uue filmi kinolinale jõudmisega seonduvalt oli Merivool mõistagi palju tegevusi ja ülesastumisi. "Tulnuka" teise osa kinolinadele jõudes sõitis ta ühest Eesti väikekülast ning kultuurikeskusest järgmisse, et fännidega suhelda ja neile "labidaga pähe lüüa".

Marii Karell ja „Laser“ käisid „Tulnuka“ uue filmi esilinastus Sakus, millega seostub ka peategelase Valdise ikooniline müts.

"Osad tüübid on ikkagi nii Valdiseks ära kehastunud, et väga raske on suhelda. Ei saa aru enam, kust läheb see piir, kas ta tahab mulle päriselt lõuksi kütta. See on omapärane armastus, mida ma tunnen tegelastest," ütles Merivoo "Laseri" saatejuhile Marii Karellile teekonnal Sakku teekonnal järgmisele linastusele, et aru saada, mis fenomeni ta oma filmidega loonud on.

Merivoo meenutab, et kord tuli tema juurde Tartus üks filosoofiatudeng, kellel olid dressid seljas ja labidas käes. "Kehastunud selliseks tüübiks, et tükk aega võttis aega, mida ta täpselt teada tahab. Ühel hetkel võttis välja laua viina ja siis me hakkasime seda seal koos jooma. Kohalik etikett nägi järelikult nii ette. Selline omapärane, pole kunagi olukorda olnud, kus peaks publikuga kohtumisel jooma haljast lauaviina."

Merivoo sõnul muutuvad "Tulnuka" ropud sõnad ühel hetkel käibeväljenditeks ja tegemist on mõnes mõttes nakkava asjaga, mis on teisest küljest tore ka. "Nagu trummisoolo või vürtsikas toit, see annab kick'i vestlusesse sisse. Kui ei ole kurjust sees, siis ta lihtsalt ajab naerma võib-olla rohkem, kui tavaväljendid. Tervislik ropendamine on, ma arvan, väga omal kohal."

Vaata lähemalt päises olevast videost!

"Laser" on TV3 eetris teisipäeviti kell 20.30 ning järelvaadatav TV3 Play keskkonnast.