President Kaljulaid riigikogu skandaalidest: kõik venelased ei ole putinistid, osad eestlased on ka 

Johanna Alvin

Endine president Kersti Kaljulaid analüüsis saates
Endine president Kersti Kaljulaid analüüsis saates — FOTO: TV3

Selle nädala “Laseris” kohtus Marii Karell president Kersti Kaljulaidiga ning rääkisid pikemalt riigikogu tööst. Kaljulaid usub, et hetkeolukord on rohkem kui piinlik.

President Kaljulaid on endiselt Eesti mõjuisik, kes on võtnud oma ülesandeks maailma rääkida meie riii edulugu. Marii Karell istus endise presidendiga maha ning uuris tema mõtteid tänasest riigikogu tööst, mis eriti viimasel ajal on püsinud skandaalide rohkena.

Kaljulaid usub, et olukord on täna rohkem kui pinlik. “Nüüd kui see parlament kevadel kokku tuli, muutus olukord nagu poliitilise kultuuri mõttes hästi halvaks.”

Kaljulaid väitis, et kui varasemalt oli puldis üks erakond, kes rahvaga halvasti rääkis (viidates EKRE juhitud valitsusele), siis sellest kevadest on ta täheldanud, et neile öeldakse vastu ka. “Sa pead tõusma sellest kõrgemale. See on see roll, mida tegelikult vastutustundlik poliitik peab selles saalis (riigikogu – toim) võtma ja seda ei tohi mitte kunagi ära unustada. Kõik vääratavad mõnikord, aga nüüd on see süsteemne.”

Karell küsis ka, mida arvab Kaljulaid peaministri abikaasa skandaalist. “See ei ole täna süü küsimus, vaid sa lasid ennast rünnata sealt, kus sa olid moraalimajakas. See on väärtusküsimus. See ongi väga halb.”

Lisaks räägiti ka vene-eesti suhetest. “Ma olen käinud veetnud tunde rahulikult rääkides nende inimestega, kellel on venerahvus taust siin riigis just selleks, et öelda neile, et ma tegelikult saan aru kui traagiline see olukord nende jaoks on.” Kaljulaid soovitas korraks ettekujutada kui Eesti oleks agressorriik. See ei saa kindlasti lihtne olla. “Hästi oluline on, et me keele ja rahvuse järgi ei lahterdaks seda. Kõik venelased ei ole putinistid, mõni eestlane on ka putinist.”

Vaata täna õhtul 20.30 “Laserit” ning saa teada ka kui paljud vanemad jälgivad salaja oma last!

Kommentaarid puuduvad