Reklaam sulgub sekundi pärast

“Lind küsib vahel, et mis sa kisad?” Elu suure papagoiga on kõike muud kui igav

"TV3 uudised"

Kas kujutate ette, kuidas näeb välja ühe korteri jagamine suure ja sõnaka linnuga? Kuldaara (ingl blue-and-yellow macaw) Hollyga pole lihtne, sest lind sekkub kärarikkalt igapäevaellu ja nõuab suurt tähelepanu. Samas saab linnuga kogu aeg ka üksjagu nalja.

"Muidugi, eks aeg-ajalt närv ütleb üles. Siis ma käratan talle, et mis sa kisad? Aga nüüd tal on komme, et enne kui mina jõuan talle käratada, ta ütleb ise, et mis sa kisad?" ütles linnu perenaine, Eek ja Mutso arhitektuuribüroo arhitekt Margit Mutso.

Margitil oli kindel idee, et sellist suurt papagoid oli tal väga-väga vaja. Arhitektid Margit Mutso ja Madis Eek elavad Pelgulinnas enda projekteeritud ja arendatud majas. Nende avara rõduga korter asub neljandal korrusel ja ateljee esimesel. Tavaliselt läheb lind Holly hommikuti koos perenaisega mööda treppi samuti alla korrusele tööle.

Margiti sõnul pole taolise linnu pidamine sugugi lihtne, sest lind pole mänguasi. "Temaga tuleb ikka arvestada, sul peab aega olema. Ta teeb kõva lärmi, kui sa temaga ei tegele. Ta on isiksus, ta tahab kaasas olla. Ütleme, et nagu koer."

1-aastasena perre võetud lind on hetkel 5-aastane. Tegu on linnu kohta väga noore eaga, sest seda liiki linnud elavad isegi 70-aastaseks. Rihmaga kinni seotuna käib lind perega kaasas ka rannas.

Vaata lähemalt päises olevast videost. Lisainfot "TV3 uudiste" kohta saab SIIT.

Kommentaarid puuduvad