Reklaam sulgub sekundi pärast

“Laser” uurib, mil määral mõjutab noori aktiivne tubakalobi

Marii Karell
Marii Karell — FOTO: Kuvatõmmis saatest

Tänane TV3 „Laser“ uurib, kas aktiivne tubakalobi saab olla üheks põhjuseks, miks noored massiliselt veibivad.

Tubakatootjad teevad kõik selleks, et üha rohkem inimesi nikotiini ja tubaka lõksu meelitada. Suitsetajaid ei ole veibi saabumisega vähemaks jäänud, kuigi sigareti- ja veibitootjad seda märgivad, vaid vastupidi - neid on väga palju ja lisandunud just alaealiste seast.

Tänases „Laseris“ saab sõna endine sotsiaalminister Marko Pomerants, kes käib tutvusi ära kasutades Riigikogus tubakafirmale lobi tegemas. Pomerants on nüüd lobifirma Powerhouse koostööpartner ning tema üheks kliendiks on tubakafirma Philip Morris. Riigikogu liikmete sõnul kohtub Pomerants aktiivselt erinevate fraktsioonide liikmetega, et käigus olevat tubakaseaduse muudatust oma kliendile sobilikus suunas liigutada. „Laseri" küsimusele, kuidas Pomerants tunneb end selles rollis, arvestades, et tubakatooted pole otseselt kasulikud inimeste tervisele, sõnab mees, et „probleemi pole".

Riigikogu liige Liisa Pakosta (Eesti 200) ja Terviseminister Riina Sikkut (SDE) kinnitavad, et tubakalobistide huvi on riigikogu liikmete vastu hetkel väga suur, kuna Riigikogus on töös ka tubakaseaduse muudatused, mis peaksid tubakafirmade uutele toodetele päitsed pähe panema.

„Laser“ Marii Karelli juhtimisel on TV3s täna kell 20.30.

Kommentaarid puuduvad