Reklaam sulgub sekundi pärast

Ketamiin on uus alkohol? Hobuserahustina tuntud ravim vallutab pidusid

Johanna Alvin

Selle nädalases "Laseris" räägiti populaarsust koguvast hobuserahustist ehk ketamiinist, mis Eesti noorte ööelu vallutamas on. Nimelt kasutatakse antud ainet alkoholi asemel ning säärane tarbimine on saanud probleemiks üle maailma.

Saates "Laser" anonüümselt üles astunud noor kirjeldab oma esmakordset ketamiini tarbimist ning tõdeb, et antud aine mõjus talle imelikult. "Tuigerdasime ringi, ajasime omamoodi juttu. Hästi segaduses, kuidagi maailmast eemalolev. Asjad kõik tundusid natukene teisest dimensioonist. Mitte otseselt, aga kõik oleks nagu ära kallutatud."

Peol olles aga ei pruugi kõrvalvaataja arugi saada, kas tegu on alkoholijoobega või ketamiinilaksuga, kusjuures kasutatakse antud narkootikumi just peo lõpus, et mõne teise mõnuaine või alkoholijoobest rahulikult võõrutuda. "Mina isiklikult olen teinud niimoodi, et alguses teen MDMAd (amfetamiini - toim.) ja siis natukene hiljem teen seda (ketamiini - toim.) ja siis see kuidagi rahulikult aitab sellest MDMA tripist maha tulla," kirjeldab anonüümne tarbija oma harjumuspärast ketamiinikasutust.

Aine tarbimine pole aga loomulikult ohutu ning võib halvemal juhul lõppeda vere kusemise ja stoomikotiga. Ketamiini tõmmatakse samamoodi nagu kokaiini triipudena ninna, kuid kasutatakse nagu alkoholi. Peo eel tarbitakse mõni triip, mis kasutaja purjus olekusse viib. "Mõju läheb kuskil tunni-pooleteise jooksul üle. Sama nagu sa jooksid 2-3 õlut ära, aga sa ei pea muretsema pohmelli või selliste asjade pärast," kirjeldab järgmine anonüümne ketamiinimõju.

Tarbijad otsivad ka võimalust "ketaauku" kogeda, mis tähendab ajatajukadu, meelepetteid ja ruumimoonutusi. Selleks tuleb võtta aga piisavalt suur annus narkootikumi ning kui gramm ketamiini võtab jalust hobuse, siis kuidas see küll meie noortele mõjub? "Sa ei saa liigutada, sa ei saa rääkida. Mitte midagi teha," kirjeldab anonüümne tarbija ketamiinist tingitud "auku". "Kõlab hästi pööraselt, aga levinud teema on see, et sa näed siukseid varjuinimesi või asju. Niiöelda, nagu hallutsineeriksid, sest sa oled poolenisti unes. Sa võid kuulda hääli. See oli üsna hirmus."

Vaata videost saadet "Laser" ning saa teada, kuidas kasutatakse ketamiini depressiooni ravimiseks!

"Laser" on eetris igal teisipäeval kell 20.30!

Kommentaarid puuduvad