Reklaam sulgub sekundi pärast

Riigikogulane Pärtel-Peeter Pere põrutab: rattaga ei ole ka talvel külm sõita!

Saates "Kolmekas" käis külas riigikogu liige ja rattaentusiast Pärtel-Peeter Pere. Tema sõnul ei ole jalgrattaga ka talvel külm liigelda ning samuti pole rattakastis sõites kordagi külm hakanud tema 4-aastasel lapsel.

"Ma olen riigikogu liige ja kliimapoliitik. Renoveerimine ja ringmajandus on asjad, millega peamiselt tegelen," tutvustab end "Kolmeka" saatesse külla tulnud Pärtel-Peeter Pere.

Pärtel-Peeter selgitab, et on ka rattaentusiast ning liikleb linnas põhiliselt jalgrattaga sõites. "Mul ei ole autot vaja. Kasutan Bolt Drive´i, kui vaja. Väga hea teenus."

Pärtel-Peeter lükkab ümber arvamuse, justkui oleks jalgrattaga talvel külm ja ebameeldiv sõita. "Kas rattaga on talvel külm sõita? Ei ole. Kas lastel ja vanematel on õues külm olla? Kui on, siis tuleb panna riidesse."

Siiski toob ta välja, et võrreldes tema eelmise elukohaga Stockholmis, on Tallinna rattateede taristu lapsekingades. "Võrreldes Stockholmiga, kus me varem perega elasime, on nagu öö ja päev. Aga saab sõita küll. Panen oma kolm last sinna kasti ja siis sõidame. Kõige noorem on 4-aastane, ei ole ka temal külm. Ei ole kordagi olnud külm."

Rattateede kvaliteedi kontrollimiseks tasub appi võtta 8-80 printsiip

"Alati on lihtne võtta testiks 8-80 printsiip: kas see tänav avalikus ruumis on ohutu ja toimiv 8-aastasele ja 80-aastasele. Kas nad saaksid iseseisvalt hakkama? Kui saavad ja on ohutu ning algusest lõpuni ei ole katkestusi, siis toimib. Kui selle jaoks peab olema keskealine valge mees, siis ei toimi," nendib Pärtel-Peeter.

Pärtel-Peeteri sõnul on õigustatud ka Tallinna plaan langetada kesklinnas piirkiiruseid. "30-40 kilomeetrit tunnis on täiesti tavaline teistes Põhjamaade pealinnades. Autod saavad sõidetud ja kui on kokkupõrge, siis ei saa inimene surma. Kui 50 km/h kiirusega sõidetakse inimesele otsa, siis on mitu korda suurem tõenäosus saada surma."

Ta lisab: "Tallinna linnavalitsus võttis euroopaliku idee ja pani selle sovetlikusse kastmesse. Keegi ei teadnud, mis see on ja miks see on. Tuli Koit Toome ja tegi kogu PR-i tasuta ära."

Vaata täispikka intervjuud Pärtel-Peeter Perega artikli päises olevast videost!

"Kolmekas" on TV3 eetris igal reedel kell 21.00!

Näita 2 kommentaari

Lihtsalt sõge ja vildakas tegelane….kust selline välja hüppas üldse..???
Reformierakond koosnebki ebanormaalsetest.

Vasta

Sõidan ka aasta läbi jalgrattaga ja sõidutan last lasteaeda, 5 min kulub kodust sõitmiseks.
Kui ennast liigutad, ei hakkagi külm.
Tööle sõõidan 2.5 km/15 min, see on isegi lühike maa. Ei lähe õieti liigutamisena arvessegi.

Vasta