Reklaam sulgub sekundi pärast

Kas teadsid? Sylvester Stallone sai kassahiti tegemiseks inspiratsiooni päriselust

Sylvester Stallone filmis
Sylvester Stallone filmis "Rocky" — FOTO: Image supplied by Capital Pictures/Scanpix

Legendaarne linateos "Rocky" on fänne hullutanud üle nelja aastakümne. Selgub, et peategelast Rocky Balboad kehastav Sylvester Stallone ammutas esimese filmi stsenaariumi kirjutamise jaoks inspiratsiooni päriselust.

Inspiratsioon päriselust: "Rocky" filmiseeria looja ja ka nimitegelase Rocky Balboa kehastaja Sylvester Stallone sai stsenaariumi kirjutamiseks inspiratsiooni pärast seda, kui vaatas 1975. aastal Muhammad Ali ja Chuck Wepneri meistrivõistluste poksimatši. Wepner suutis pika ja raske võitluse järel Ali alistada, nagu filmi peategelane Rocky Balboa seda Apollo Creediga teeb.

Ikoonilised treeningmontaažid: "Rocky" filmid on kuulsad oma treeningmontaažide poolest, kus Rocky läbib intensiivse füüsilise treeningu, et valmistuda oma võitlusteks. Need inspireeriva muusikaga kooskõlastatud montaažid on saanud popkultuuris ikoonilisteks ning neid parodeeritakse ja viidatakse sageli ka muus meedias.

Edu Oscari auhindadel: 1976. aastal ilmunud esimene "Rocky" film oli kõigile üllatuseks suur hitt ja võitis kolm Oscarit, sealhulgas parima filmi auhinna. Stallone nimetati parima meespeaosalise ja parima originaalstsenaariumi kandidaadiks, mistõttu on ta ajaloos alles kolmas inimene, kes on saanud samal aastal nominatsioone nii näitlejatöö kui ka stsenaariumi kirjutamise eest.

Kultuuriline mõju: Rocky Balboa tegelaskujust on saanud kultuuriikoon, mis esindab visadust, sihikindlust ja allajääja võidukäiku. Tänu filmiseeriale on toodetud kaupu, videomänge, kõrvalfilme (nt "Creed") ja isegi Rocky kuju Philadelphias, kust tegelane on pärit.

Pikaealisus: "Rocky" sarjal on olnud märkimisväärne pikaealisus, mis ulatub üle nelja aastakümne. Algne film ilmus 1976. aastal ja 2024. aasta seisuga on sarjas olnud kokku kaheksa filmi, sealhulgas järjed, spin-offid ja uued versioonid. Stallone kordas oma rolli Rocky Balboana mitmes neist filmidest, näidates tegelase püsivat populaarsust

Vaata filmi "Rocky" TV3 eetrist kolmapäeval 23.05!