Reklaam sulgub sekundi pärast

Ukraina lastele jalgpallirõõmu kinkinud Marek Tiits: ei tunne, et vääriks selle eest auhinda

Marek Tiits on mees, kelle armastus jalgpalli vastu viis ta Ukraina sportlaste toetamiseni. Tänu oma heateole otsustati ka teda premeerida "Eestimaa uhkuse" auhinnaga.

Tegu on hämmastava looga mehest, kes armastab jalgpalli ja ühest sõja jalgu jäänud Ukraina laste vutiklubist. Marekul tuli mõte: mis oleks, kui kutsuks Paide Ukraina sõpruslinna, Perejaslavi linna lapsed ka siia turniirile mängima sõjatandrilt? Mõeldud-tehtud!

Reporter uuris mehe käest, mis tunne on olla Eestimaa uhkus. „Ühel laval kõnelenuna pean täitsa nõustuma. Natukene häbi on, et ei tunne, et vääriks seda. See auhind on ikka meeskonnatöö tulemus pigem. Viin selle au ja uhkuse ka Paidesse oma endistele töökaaslastele.”

„Jalgpall on universaalne keel, seda räägivad lapsed Ukrainas täpselt samamoodi nagu lapsed Eestis. Ja kuna Paidel on see väike Perejaslavi linnake sõpruslinn Ukrainas, siis sealt me otsad kokku viisime ja mul on väga hea meel, et see reis korda läks. Jõudsime elusalt ja tervelt siia, elusalt tervelt tagasi koju. Nad läksid karikaga koju. See oli nende jaoks midagi nii suurt, neile korraldati linna peal vastuvõtt, kui nad koju jõudsid. See oli tolles linnas nii suur asi," jutustas Marek.

Tiits tõdeb, et täna ta otseselt enam aktiivset suhtlust nende lastega üleval ei hoia. „Poistega otse täna ei suhtle, aga kontakt on säilinud Valeriga, kes oli grupi saatja. Valeriga suhtlesin alles mõned päevad tagasi ja edastasin Perejaslavi poistele kutse tänavusele turniirile. Võttis vastu ja paar päeva hiljem küsis, et kas kahe võitskonnaga võib tulla. Et suure rõõmuga tervitame neid siis ka sel suvel Paides.

Vaata lähemalt päises olevast videost ja SIIT.