Reklaam sulgub sekundi pärast

Tõeline Eestimaa uhkus: mees, kelle panus Ukraina toetamisel on erakordne

TV3 tunnustab taas kord Eestimaa uhkusi ehk suuri tegusid teinud inimesi. Järjekordne kangelane on Vallo Tamme, kelle panus Ukraina toetamisel on erakordne ja järjepidev. Hiljuti Ukrainast naasnud Vallo ütleb, et kõige raskem on tagasitulek, kuna ei tea, kas sinna jäänud sõbrad hiljem telefonile vastavad.

Homme täitub kaks aastat Venemaa täiemahulise sõja algusest Ukraina vastu. Ukraina Venemaa vastu võitlemisest ei väsi, aga käed rüpes ei istu ka paljude teiste riikide kodanikest vabatahtlikud, keda on palju. Mõni neist paistab aga paremini ja eredamalt silma kui teine. 

Mingi eriline sisemine tuli on see, mis kannustab Paide meest Vallot taas autonina Ukraina poole keerama. Ta ei keera suunda piiril tagasi, vaid viib abi sõna otseses mõttes rindele. "Vallo viis abi kaevikutesse. Neile, kes otseselt võitlesid rindel," ütleb sõber ja võistluskaaslane Urmas Kõonurm.

Loetud päevad tagasi Ukrainast naasnud Vallo teab, milline on sõja hääl. "Eestimaa suvi ilma välguta ehk kõik kõmiseb. Minu esimesed kogemused olidki seal niimoodi, et ei saanud aru, mis seal toimub kõigepealt. Ehk et see ärevus, mida ma ei olnud elus kuulnud. Nii lähedalt lasti, kukkusid lähedale mürsud. Sellega tuli harjuda. Kui me olime viis päeva kohapeal, siis esimene öö oligi kõige hullem. Pärast seda sa harjusid," ütleb Eestimaa uhkus Vallo Tamme.

Vallo on jaganud oma teadmisi ka tõkete ehitamisel. "Kui seal antakse sulle aega kuus tundi, et sa pead selle valmis saama, sada meetrit tõkkeid. Meie ehitame seda Eestis teistmoodi. Seal ei ole aega, seda tehakse kiiremini. Ta ei ole nii korralikult tehtud, aga ta see takistab jalaväge," ütleb Vallo ja lisab, et kõige hirmutavam on tagasitulek, sest ei tea, kas mahajäänud sõbrad ka uuesti telefoni vastu võtavad.

Vallo sõber Jüri Hiiemäe toob esile just Vallo püsivuse ja järjekindluse teemaga edasi tegeleda. "Kui ta ütleb, et ta ei taha, et sõda siia jõuab siis ta mõtleb seda tõsiselt ja tahab sellele kaasa aidata."

Vallo on Ukrainasse toimetanud haiglale voodeid, voodipesu ja haiglariideid, lisaks väga suurtes kogustes asju sõduritele, veste, kindaid, saage, tööriistu ja muud kraami.

Vaata lähemalt päises olevast videost!

Kommentaarid puuduvad