Eesti otsib superstaari

toob teieni Kooker

Retrokaadrid! Vaata, kuidas Birgit ennast 16 aastat tagasi superstaarisaate võiduni laulis

Peagi algab „Eesti otsib superstaari” üheksas hooaeg ning kümned uued staarihakatised saavad ennast kogenud kohtunike ees proovile panna. Superstaariotsingud algasid Eestis 2007. aastal, mil eelvoorudes osales rohkem kui 1500 huvilist, nende seas nooruke Birgit Õigemeel (nüüd Birgit Sarrap).

Kuigi Birgit oli tagasihoidlik, siis tema võimas lauluhääl jäi kohtunike kõrvu juba esimeses, kollase kaardi voorus. Iga saatega oli aina selgem, et just Birgitist saab Eesti esimene superstaar.

Birgit osales 2007. aastal TV3 saatesarja “Eesti otsib superstaari” Tartu eelvoorus, lauldes “His Eye is on the Sparrow”. “Ma olen arvamusel, et see on täiesti vale laul, mis sa oled valinud. Aga ma ei palu sul uuesti laulda, sest minu poolest on jah,” kommenteeris kohtunikepingis istunud Heidy Purga Birgiti esimest esitust. “Näeme järgmises voorus,” jäi kindlaks ka Mihkel Raud. Järgmised esitused olid juba teatrivoorus ja sealt edasi stuudiovoorudes.

“Eelvoorus oli ma selline väike arglik tüdruk. Ma ei teadnud, mida ma elult tahan ja mida ma siin üldse teen,” meenutab Birgit saatesse kandideerimist. “Ma lihtsalt tegin midagi, mis mulle meeldib ja mida ma oskasin.”

Birgit sai esimeses stuudiovoorus telefonihääletusel esikoha ja pääses esimesse finaalsaatesse. Finaalides ei langenud ta kunagi viimase kolme sekka pääsedes alati järgmisse saatesse. Pärnu kontserdimajas toimunud superfinaalis seisis Birgit vastamisi Luisa Rõivasega ning esitas kolm lugu. Üks lugudest tuli esitamisele koos vanameister Riho Sibulaga ja kandis nime “Ma Sind Ei Tea”, mis võitis koheselt publiku südamed ja peale mida oli kindel, et Birgit Õigemeel on kindel võitja.

Sellele järgnenud telefonihääletusel anti ligi 88 000 häält, millest 56,2% kuulusid Birgitile. Võiduga kaasnes 100 000 Eesti krooni ja poole miljoni kroonine plaadileping.

Kommentaarid puuduvad

Eesti otsib superstaari

toob teieni Kooker