Reklaam sulgub sekundi pärast

Üle noatera! Marek Lindmaa sattus Alaska reisil metsatulekahjude keskele

Vaatamata imeilusale Alaska loodusele ja kurnavale reisile pidi Marek kõige selle põneva juures karmi reaalsusesse tagasi astuma. Alaska metsatulekahjud rappisid loodust vaid mõnekümne kilomeetri kaugusel tiimi peatumispaigast.

"Aerutades Alaskale" tänases saates näeme imeilusat loodust, meeste omavahelist lollitamist ja ka karmi metsatulekahjude reaalsust.

Ainult 30 kilomeetri kaugusel meeste peatumispaigast valitses totaalne kaos. Metsatulekahju rappis loodust. Mehed rääkisid oma peatumispaiga perenaisega, kes seletas, et tule põhjustasid gaasiballoonide pihta tulistanud lapsed. 

Ajalehe esikaanel, mis Marek leidis, seises evakueerimiseteade, kus tulekahju ümbruses elavad inimesed peavad lahkuma oma kodudest. 

"31 kilomeetri kaugusel on ligi 300 hektaril möllamas tulekahju, mida kontrollitakse ja vaadatakse ning selle ajalehe artikli järgi on ka tegelikult öeldud see, et 155 majapidamist... Neile on antud hoiatus sellest piirkonnast eemale minna," kirjeldas Lindmaa. Ta lisas ka, et tulekahju võib tulekahju äärmiselt kiiresti levida.

"Meie rantšost on ta ikkagi nendes mastaapides, mida me siin näeme, silmaga nähtav see tulekahju koht. See suits on meil tegelikult hoovi peal, kuigi siin on see veel suhteliset värske õhk," rääkis Mareki kaaslane Martin Ilumets neid ümbritsevat olukorrast.

"Kas me peame selle rantšo siin maha jätma ja edasi liikuma või me saame siin rahulikult kuni võitluste alguseni olla... Selles on see küsimus," arutles murelikult Lindmaa.

Vaata täna õhtul kell 21.00 saadet "Aerutades Alaskale"!