Reklaam sulgub sekundi pärast

13 ja reede tõi liikumispuudega mehele ebaõnne: algul ei saa parkimiskohta, siis maksa trahvi!

„Sotid selgeks“ ja Marek Lindmaa võtavad uues saates vaatluse alla tasulise parkimise haiglate ja polikliinikute ümber, mis nii mõnelgi inimesel harja punaseks on ajanud.

Vähe sellest, et parkimise eest tuleb haiglate ja polikliinikute ümber maksta, on probleemiks ka vabade parkimiskohtade leidmine. 13 ja reede tähistab lääneliku ebausu kohaselt ebaõnne päeva – kes usub, kes mitte. "Sotid selgeks" saate peategelane Kalev võib ilmselt kinnitada, et see kombinatsioon talle midagi head ei tähenda. Mis juhtus? Magdaleena haigla lähistel Tallinnas tekkis konflikt seoses parkimisega. "Mina ei olnud mitte rahul sellega ja võtsin teiega ühendust. Siia peaks saama korralik parkla, invaliididele on siin ainult kaks kohta," ütles Sauelt pärit kalev, kes ka ise on liikumispuudega ning tuli pealinna Magdaleena haiglasse kontrolli. "Esiteks ma olen haige inimene ja pea on mõtteid oma haigusest täis. Kuna mul on kopsuvähk...näe, inimesed sõidavad ja otsivad kohta. Nüüd üks läheb ära, ta saab koha."

Olukord leidis Kalevi jaoks aset reedel, 13. oktoobril. "Täiesti täis olid parkimiskohad, nagu praegugi. Kõik on nii hädas, et ei saa parkida, aga sul kellaaeg ju jookseb arsti juurde. Kui sa tuled Rakverest, nagu siin inimesed tulevad oma puusaluu või põlve pärast, eks ole. Nad peavad ju saama järjekorda," ütles Kalev, kes vastavaid liiklusmärke haigla juures tähele ei pannud ning 10 euro suuruse trahviga kuidagi nõustuda ei taha. Kuna parkimiskoha otsimine oli Kalevi närvid juba krussi ajanud, oli parkimistrahvi saamine mehe jaoks liig mis liig ning Kalev pistis trahvi kontrolörile põue. "Võtsin lipiku ja torkasin talle siia vahele (näitab pluusi tasku kohale). Kui ma läksin nende kontorisse, siis nad ütlesid, et ma viskasin näkku. Proovige see trahvilipik kellelegi näkku visata. Aga kuna tal oli selline rõivas seljas, kus on helendav triip peal, siis ma lükkasin talle selle põue ja ütlesin, et mina ei ole teie teenindusega rahul," ütles Kalev, kelle 10-eurosest trahvist on tänaseks saanud 40 eurot, sest Kalev polnud saadud trahviga nõus.

Vaata saadet lähemalt päises olevast videost!

“Sotid selgeks” on eetris teisipäeviti kell 20:00 TV3 kanalil ning vaadatav TV3 Play keskkonnas.

Kommentaarid puuduvad