Reklaam sulgub sekundi pärast

ÜLEVAADE | Tuntud staarid, kes on sündinud haruldasel 29. veebruaril

Jekaterina Kordes ja Ene Ergma — FOTO: Kuvatõmmis ERR videost/erakogu/TV3

Tänavu on liigaasta, mis tähendab, et veebruarikuus on üks päev rohkem ehk tavapärase 28 asemel on päevi 29. Toome teieni ülevaate nii Eesti kui ka välismaa tuntud nimedest, kes on sündinud just sel haruldasel päeval.

Ene Ergma on sündinud 1944. aastal just sel haruldasel päeval. Ta on tuntud astrofüüsik ja poliitik. Samuti on ta olnud Riigikogu esimees ja on alates 2015. aastast Tartu Ülikooli emeriitprofessor. Täna saab Ene 80-aastaseks.

EV106: Ene Ergma säras presidendi vastuvõtul
EV106: Ene Ergma säras presidendi vastuvõtul — FOTO: Karli Saul

Jekaterina Kordas on Eesti näitlejanna. Alates aastast 2011 on ta tegutsenud Vene teatris ning teinud kaasa ka paljudes TV3 sarjades. Näiteks kehastas ta 12. hooajal sarjas mõisateenijat Irma Hallikut. Osa on nähtav Go3 televisioonis. Täna saab Jekaterina 40-aastaseks.

Jekaterina Kordes
Jekaterina Kordes — FOTO: Kuvatõmmis ERR videost

Triin Loide on 1988. aastal sündinud Eesti kirjanik, ajakirjanik ja tõlkija. Ta lõpetas 2014. aastal Tallinna Ülikooli kultuuriteaduse eriala. Täna saab Triin 36-aastaseks.

Triin Loide
Triin Loide — FOTO: Erakogu/Triin Loide Facebook

Peter Muller Scanavino on 29. veebruaril 1980 sündinud Ameerika näitleja. Praegu mängib ta NBC kriminaal-draamasarjas "Law & Order: Special Victims Unit". Alates 2005. aastast on Scanavinol olnud kümneid väiksemaid rolle nii teatris, filmides ja televisioonis.

Scanavino mängis Netflixi 2020. aasta antoloogiasarja Social Distance episoodis oma päris poja, Leo Bai-Scanavino, isa. Täna saab Peter 44-aastaseks.

Peter Muller Scanavino
Peter Muller Scanavino — FOTO: Evan Agostini/Invision/AP/Scanpix

Steven Cree on samuti 29. veebruaril sündinud Šoti filmi- ja telenäitleja. Tema suurim roll on olnud Ian Murray kehastamine telesarjas "Võõramaalane". Samuti on ta kaasa teinud mitmetest tuntud filmides ja sarjades nagu näiteks "Vaprake", "Pahatar", "Churchill" ja "Lip Service". Täna saab Steven 44-aastaseks.

Steven Cree (vasakul)
Steven Cree (vasakul) — FOTO: CAN/Capital Pictures/Scanpix

Kommentaarid puuduvad