Naistekuu

toob teieni Passion Games

Fitnessistaar Kaisa Kuusnõmm avaldas tõe kaalulangetamise kohta: suurim viga on see, et…

Kaisa Kuusnõmm
Kaisa Kuusnõmm — FOTO: Erakogu

Imelises vormis fitnessistaar Kaisa Kuusnõmm on inspiratsiooniks tuhandetele naistele, jagades kasulikke toitumis- ja trenninippe. Kuidas siis ikkagi saavutada päriselt see unistuste vorm?

Uue aasta algul annavad paljud inimesed endale lubadusi hakata paremini toituma ja trennis käima, ent tihti kaob see entusiasm kiiresti. Kuidas neid lubadusi iseendale hoida ja uut elustiili päriselt säilitada?

See on miljoni dollari küsimus. Eks suurim viga ongi see, et jäädakse lootma mingisugusele entusiasmile ja motivatsioonile. Elustiil tähendab seda, et neid igapäevaseid toimetusi tehakse sellest hoolimata, kas motivatsioon on või mitte.

Mina võrdlen tervislikku eluviisi hambapesu või tööl käimisega. Sa ei oota hommikul motivatsiooni, et kui see tuleb, siis pesed hambad ja lähed tööle. Sa teed need asjad ära, sest need on vaja ära teha – meeldib või mitte. See on elustiil. Elustiilil ei ole algust ja lõppu – seda on vaja rakendada elu lõpuni. Distsipliin viib tulemuseni, motivatsioon viib uuesti alustamisele. Edukatel inimestel on edukad harjumused, ebaedukatel on vabandused.

Vaata enda igapäevastele harjumustele peale ja sa näed, miks sa oled või miks sa ei ole edukas enda asjades. Inimesed võtavad ennast korra kokku ja siis nad väsivad. Korra kokku võtmine ei anna tulemust. Ühe korra hammaste pesemine ei anna säravvalget naeratust.  

Millist nõu annaksid sa neile, kes ainult motivatsiooni peal tulemusteni loodavad purjetada ja siis käega löövad, kui see ära kaob? Kuidas seda tahtejõudu iseendas treenida?

Kõik algab pihta sellest, kas sa väärtustad iseennast. Kui sa väärtustad iseennast, siis sa toitud hästi, sest sa pead endast lugu. Sinu keha on tempel ja sa ei tangi sinna prügi sisse. Täpselt samamoodi aktiivsusega. Ennast väärtustav inimene treenib sellepärast, et ennast hästi tunda.

Enamasti need motivatsiooniinimesed räägivadki endale seda juttu, kuidas nad PEAVAD tervislikult toituma, sest a la on vaja alla võtta või nad PEAVAD käima trennis, et rasva põletada vms. Selline kõne ei hoia meid joonel – varem või hiljem me lõpetame nende asjade tegemise, mis meile vastumeelsed on. Meil ei ole vaja mingit tahtejõudu, meil on vaja hakata väärtustama ennast!

Pea endast lugu, premeeri ennast hea toiduga ja premeeri ennast suurepärase trenniga, sest sa oled seda väärt. Ja kui see ei toimi, siis minu poolt väike mõte: “Kui õudne võib olla see elu, kui sa oled enda füüsilises kehas lõksus. Kui see paneb sulle limiteeringud peale.”

Tegeled aktiivselt ka tuhandete naiste aitamisega ja oled loonud erilise programmi, mille märksõnaks on elustiili muutus. Millest see programm koosneb, kes on oodatud sinna osalema ja mida selle lõpuks saavutatakse? 

Minu missioon ongi juurutada tervislikku elustiili ja kõike seda, mis käib selle ümber. Kaisafitnessis me võtame inimest kui tervikut. Tervislik elustiil sisaldab peale toitude ja treeningute ka meie vaimset tervist, mõtlemist, enesearmastust. Kõik teavad, kuidas tegelikult ju sööma peaks, kuidas treenima, kui palju magada jne, aga sellest hoolimata me ei tee seda. Miks? Vot täpselt sellepärast, et me ei näe ühendusi kõikide nende punktide vahel.

Kui me hakkame endast lugu pidama, siis me automaatselt muudame enda harjumusi ja meie harjumused kujundavad meid. Me ei hakka füüsiliselt mitte kunagi muutuma, kui meie vaim korrast ära on. Kaisafitnessis me tegelemegi teadlikkuse tõstmisega, treenime ja toitume hästi, saame kokku kõnedes, hoiame ja toetame üksteist. Ja see on see, mis ka reaalselt jäädavaid tulemusi toob. Me ei tegele lühiajaliste dieetidega, vaid me elame ja hingame koos sama elustiili.

Kui suurt rolli mängib sinu hinnangul inimese vaimne pool sellel teekonnal?

Vaimne pool? Ma ütleks, et see on kõige olulisem üldse. Kui meie peas on asjad paigas, siis meie keha tuleb kõigega kaasa. Vastupidi aga mitte kunagi.

Loe täispikka intervjuud Kaisaga!

Kommentaarid puuduvad

Naistekuu

toob teieni Passion Games