Reklaam sulgub sekundi pärast

Kuidas hoolitseda silmaümbruse õrna naha eest?

Sisuturundus

bioderma
bioderma — FOTO: bioderema

Kuigi teame, et silmaümbruse nahk on äärmiselt tundlik, hoolitsevad vaid vähesed inimesed selle eest korralikult. Tavaliselt kasutame silmaümbruses sama hooldusrutiini nagu kogu ülejäänud näo puhul. See on üks levinumaid nahahooldusvigu, seega leiad siit artiklist häid näpunäiteid, kuidas silmaümbruse nahka korralikult hooldada.

„Silmade ümbrus on nahapiirkond, millel on oma unikaalsed vajadused“

See, et esimesed kortsud, tumedad ringid või tursed tekivad just silmaümbrusesse, ei ole juhus. Silmaümbruse nahk on äärmiselt õhuke, selle kaitsebarjäär on nõrk, mistõttu nahk on äärmiselt habras ja haavatav. Lisaks loomulikult haprusele kogeb silmaümbruse nahk iga päev täiendavat stressi, mis nõrgestab seda veelgi: väsimus, õhusaaste, suitsetamine ja alkohol, päikesekiirgus ning nahatüübile mittesobivad kosmeetikatooted. Mille poolest silmaümbruse nahk õigupoolest ülejäänud näost erineb?

 • Silmaümbruse nahk on 4-5 korda õhem kui ülejäänud näonahk
 • Silmapiirkonna nahas on väga vähe rasunäärmeid ning hüdrulipiidkiht on tihedam, mistõttu ei ole nahk nii vastupidav keskkonna agressoritele.
 • Silmaümbruse nahk on kuivem, kuna selles puudub elastin, kollageen ja lipiidid.
 • Silmaümbruse nahal on suur mehhaaniline koormus – pilgutame silmi umbes 10 000  korda päevas ning katsume ja hõõrume seda oma kätega.

Miks tekivad silmade alla tumedad ringid?

Tumedad ringid silmade all on üks levinumaid väsimuse märke, kuid mitte alati. Tumedad ringid võivad tekkida ja vanusega, olla pärilikud ning mõnikord mõjutavad seda ka toitumisharjumused.

 • Silmade ümber tekivad sinakad või lillad ringid, kui vereringe selles piirkonnas aeglustub. Need on vanuse ja väsimuse märgid. Enamasti ilmuvad sellised ringid heleda nahaga inimestel.
 • Tumedamad, pruunikad ringid tekivad tavaliselt päikese käes. Neid on sagedamini näha tumedama nahaga inimestel.

Millest on tingitud kortsud näonahal ning „kotid“ silmade all?

Lisaks tumedatele ringidele on veel kaks põhilist silmapiirkonna probleemi:

Kortsud:

 • Silmapiirkonnas tekivad kortsud varem kui teistes näopiirkondades, sest silmaümbruse nahk on kõige kuivem.
 • Silmaümbruse kortsud tekivad samade näoilmete kordamisest ning see ongi täiesti loomulik osa meie elust – naeratades, naerdes, kulmu kortsutades jne. Lõpuks kaotab silmaümbruse nahk oma elastsuse ja korts muutub nähtavaks ka siis, kui nägu on neutraalses olekus.
 • Päike ja tubaka tarbimine kiirendavad silmaümbruse kortsude teket. 

„Kotid“ silmade all:

 • Need võivad olla ajutised või vanemas eas muutuda püsivaks
 • Kotid silmade all on tursed, mis võivad olla seotud aeglustunud vere- või lümfiringega, mis põhjustavad liigse rasva või vee kogunemist nahka.
 • Silmaaluste kottide vältimiseks ärge liialdage soolaga, ärge viibige liigselt päikese käes ning eemaldage hoolikalt silmameik selleks mõeldud spetsiaalsete vahenditega. 

Kuidas silmapiirkonna nahka niisutada?

Olenemata nahatüübist, vajab silmaümbruse nahk alati niisutust.

 • Silmaümbruse nahka tuleks pidevalt niisutada alates 25.eluaastast, mis algavad naha bioloogilised vananemisprotsessid.
 • Alates 40. eluaastast tuleks valida intensiivsemalt niisutav silmakreem või seerum.
naha hooldus
Bioderma

Silmaümbruse kreemi koostis peaks olema näokreemist õlisem, sest see peaks aitama taastada naha hüdrolipiidkilet, mis on silmaümbruse piirkonnas nõrk. Liiga õline kreem võib aga silmaaluseid „kotte“ veelgi rohkem esile kutsuda, seega tuleks silmakreemi valikul arvestada oma naha spetsiifilisi vajadusi.

Kuidas eemaldada silmapiirkonnast meiki?

Õige meigieemaldus on noorusliku ja terve naha kõige olulisem tegur. Ilmselt pole vaja isegi meelde tuletada, et nägu tuleb puhastada iga päev, isegi kui sa jumestust ei kasuta, sest nahale koguneb keskkonnasaaste, tolm ja liigne naharasu. Silmalaud on äärmiselt soodne keskkond mustuse kogunemiseks, mistõttu on vaja ka silmaümbrust iga päev põhjalikult puhastada. Silmaümbruse puhastamiseks kasutage spetsiaalselt selle piirkonna jaoks mõeldud tooteid, kuna tavapärased näopuhastusvahendid võivad seda ülitundlikku piirkonda ärritada.

näohooldus
Bioderma — FOTO: Bioderma

Sensibio H2O Eye on kahefaasiline mitsellaarne meigieemaldaja, mis hoolitseb silmaümbruse õrna naha eest.“

Mis puutub meigieemaldusse, siis me kõik tahame seda teha võimalikult kiiresti, tõhusalt ja õrnalt. Seetõttu on Bioderma loonud spetsiaalse silmameigieemaldaja, mis täidab kõik need ootused. Sensibio H2O Eye on kahefaasiline mitsellaarne meigieemaldaja, mis koosneb 70% mitsellaarveest ning 30% õlibaasist. Kahefaasilise meigieemaldaja selline koostissuhe võimaldab tõhusalt eemaldada isegi veekindlad meigi- ja saasteosakesed ning samal ajal ka niisutada silmaümbruse nahka. Nahk ei jää rasvane ega kiskuv. Lisaks sisaldab Sensibio H2O Eye provitamiini B5, mis tugevdab naha kaitsebarjääri ja ripsmeid.

Kuidas valida õigeid tooteid silmapiirkonna hooldamiseks?

Silmaümbruse kreemide ja seerumite valik on väga lai. Endale sobiva toote valimiseks on kõige parem nimetada esmalt üks või mitu eesmärki, mida te soovite saavutada: Näiteks: vähendada silmaaluseid „kotte“, aktiveerida vereringet, et vähendada tumedais silmaümbrusi, pinguldada lõtvunud nahka, täita kortse jne. Lisaks tasub uurida millised on kreemi koostisosad ja millist funktsiooni need täidavad.

Näiteks hüaluroonhape toimib nagu käsn – tõmbab ligi ja hoiab nahas niiskust. See toimeaine sobib suurepäraselt silmaümbruse niisutamiseks ja kortsude täitmiseks – peened kortsud muutuvad vähem märgatavaks. Hüaluroonhape vähendab ka põletikku ning seega võib see aidata vähendada punetust või tumedaid ringe silmade ümber.

Ärritunud või loomulikult tundlikule silmaümbruse nahale on soovitav valida tooted, mis sisaldavad rahustavaid koostisosi nagu näiteks: looduslikud suhkrud, enoksoloon, allantoiin või provitamiin B5, rohkem tuntud kui pantenool. Tursete vähendamiseks on kõige parem valid kofeiini sisaldavad tooted.

Kõrgeim toimeainete kontsentratsioon on seerumites, mistõttu on soovitatav neid valida siis, kui silmade ümbruses on näha tumedaid ringe, turseid või sügavamaid kortse. Kui silmad on paistes, on silmahooldustoodet hea hoida külmkapis, sest külm aitab kaasa tursete alanemisele.

Tundliku naha hooldamine võib olla keeruline, kuid kui kasutad õigeid tooteid, on see puhas rõõm nii sulle kui su nahale!

Tule jälgi TV3.ee portaali Instagrami sest peatselt läheb loosi Bioderma Sensibio sarja tootekompekt tundliku naha hooldamiseks.

Komplekti kuulub:

naha hooldus toodete loos
Bioderma

Kommentaarid puuduvad