Milline uhke tunnustus! Eesti pere pälvis Euroopa aasta suurpere tiitli

Euroopa aasta suurpere tiitel tuli esmakordselt Eestisse
Euroopa aasta suurpere tiitel tuli esmakordselt Eestisse — FOTO: Evelin Virnas

Eile tunnustati Tartus 2022. aasta Euroopa suurperet, kelleks on seitsmelapseline Lõuna-Eesti perekond Aan. 2016. aastal Eesti suurpereks tunnustatud perekond Aan tegi tiitli pälvimisega ajalugu, sest mitte kunagi varem pole Euroopa aasta suurpere tulnud Eestist.

Vabariigi Presidendi abikaasa Sirje Karis ütles Euroopa suurpere tiitlit üle andes oma kõnes, et perekondlike väärtuste alusmüür on ühtehoidmine, ausus, armastus, hoolivus, usaldus, iseseisvuse kasvatamine ja julgus. „Just neid väärtusi kannab endas ka perekond Aan. Sellises armastavas ja turvalises keskkonnas kasvab põlvkond, kes usub endasse, kes saab elus hakkama ja kes ei unusta, kus on lävepakk, üle mille nad ellu astusid,“ rääkis Sirje Karis.

“See on kahtlemata meie senise elu suurim tunnustus,“ ütles Euroopa aasta suurpere ema Janne Aan tiitlit vastu võttes. „See on kõikide Eesti lasterikaste perede võit ja oleme uhked, et just meie pere sai selle tiitli esimest korda Eestisse tuua.“

Euroopa aasta suurperes kasvab pereema Janne ja pereisa Peetri hoole all kokku 7 last: 22-aastane Sten-Anders, 17-aastane Janeli, 15-aastane Sander, 13-aastane Johanna, 11-aastane Jolandra-Lisanna, 9-aastane Johandra ja 7-aastane Janete-Aleksandra. Lisaks rõõmustavad 9-liikmelist perekonda kaks karvast neljajalgset sõpra.

Euroopa suurpere tiitlit annab igal aastal välja Euroopa Lasterikaste Perede Konföderatsioon. Perekond Aani kandidatuuri esitas Euroopasse Eesti Lasterikaste Perede Liit. Kokku kandideeris tiitlile veel 22 perekonda üle terve Euroopa. Korraldajate sõnul paistis perekond Aan teiste peredega võrreldes silma oma pühendumise, lahkuse ja erakordse peresünergiaga.

10 000 euro suuruse auhinnatšekiga tunnustas Euroopa suurperet ka Pere Sihtkapital. „Aja ja pühendumise mahtu, mida nõuab suure pere vanemaks olemine, oskavad ette kujutada vaid need, kes ise selles rollis on olnud. On väga eriline, et esmakordselt on üks vahva ja tegus Eesti pere teeninud Euroopa aasta suurpere tiitli ja usume, et see on inspiratsiooniks ka teistele tublidele peredele, kes täna perekond Aani üle rõõmu saavad tunda,“ ütles Pere Sihtkapitali juht Hillar Petersen tšekki üle andes.

Kommentaarid puuduvad