Reklaam sulgub sekundi pärast

Epp Kärsin eestlaste voodielust: meie ühiskond on seksuaalselt alaarenenud!

TV3.ee portaali videopodcastis "tegeltkanoh" käis külas kogemus- ja naudingute koolitaja Epp Kärsin. Osa teemaks oli "Kuidas armastus maailma päästab?" Saatejuhid rääkisid Epuga kõigest sellest, mis kuulub sinna lõputult ilusasse maailma ning uurisid, milline on üks hea ja toimiv suhe.

Lapsepõlv oli täis armastust!

Epp Kärsini sõnul on ta täielik maalaps! "Ma olen pärit väikesest Tartumaa külast Kobratu." Ta on kasvanud kolmelapselises peres ning tal on viis aastat vanem vend Marek ning neli aastat vanem õde Jaanika. "Ma olen kasvanud sellises perekonnas, kus oli tohutult palju armastust, hoidmist, toetust, teineteise mõistmist ja see on siiamaani," tõdes ta siiralt. 

Kärsini sõnul on armastus kõige võimsam asi üldse maailmas! "Me igaüks tahame ja soovime kogeda seda." Kõige tähtsam on siiski aga just enesearmastus. Kui inimene ei armasta iseennast, ei suuda ta armastada ka teisi! 

Epp on terve oma elu olnud ettevõtja ning ei ole kunagi käinud 8-17ni palgatööl. "Ma juba 6 - 7 - aastasena ütlesin oma isale, et mina hakkan tegema ainult neid asju, mis mulle meeldivad." Ta on hästi autentselt elanud elu iseendana. Kogu seksuaalsuse maailm on Epule huvi pakkunud juba väikesest peale. Ka tema küsimused oma emale ja isale olid väga teistsugused ning intiimsed. "Täna ma ei tunne päevagi, et ma käiks tööl, sest see, mida ma teen, on minu kirg," tõdes ta heldimusega. 

Mis toimub meie ühiskonnas?

"Naised on ääretult seksuaalsed!" sõnas Epp. “Naiste seksuaalsus on niivõrd võimas. Ja nad on väga suurtes kompleksides, sest ühiskonnas on naiste seksuaalsus nii kokku pakitud.” Kärsin teeb endast olenevalt kõik, et naised võtaksid oma naiselikkuse vastu nii, nagu see on algselt loodud ning ei peaks seda pelgama. "Meil on ühiskond seksuaalselt alaarenenud," sõnas Epp ning lisas, et on seda rääkinud juba aastaid.

Kui suhtes on kriis, siis tuleb alati teineteisega rääkida, mitte minna lukku ja vältida oma kaaslast. Kõige hullem on just see vaimne terror, kui inimesed hakkavad mängima, et nende kaaslast pole olemas. “Ärge arvake, et need suhtesõlmed iseenesest kuidagi ära haihtuvad. Need jäävad sinna nii kaua, kuni te pole neid lahti rääkinud,” ütles Epp kindlalt. 

Millises mahus on tülid normaalsed paarisuhtes?

Kärsin sõnab, et kui paarisuhtes on 50% tülisid ning 50% positiivset, siis see on veidi juba liiga palju, kuid kui tülisid on 20%, siis see annab võimaluse suhtes kasvada. See ei ole alati halb! “Me kõik tüdineme ära liiga heast mehest, liiga heast naisest, liiga heast paarisuhtest.” Ta lisab, et paarisuhtes peab olema vürtsi ning iga kriis toob inimesi teineteisele tegelikkuses lähemale.

Põhjus, miks tänapäeval on nii palju kõrvalsuhteid, seisneb selles, et inimesed ei taha tegeleda olemasoleva probleemiga. Palju lihtsam on see teema kõrvale panna ja minna lustida kellegi teisega. “Lõpetage ära need kõrvalsuhted. Looge selline suhe, nagu te päriselt tahate!”

“Me võime iga päev armuda uuesti ja uuesti oma kaaslasesse. Ja need tunded võivad vahelduda.” Öeldakse, et kui naine ja mees tülitsevad ning tol hetkel küsida naise käest, kas ta armastab oma meest, siis naine võib tõsimeeli vastata, et ei. Ja see ongi tol hetkel tõsi. “Kui see armastus on korra jahtunud, aga mees saadab oma armastus, kergust, õrnust, hellust, siis see armastus naise poolt mehele tuleb tagasi," sõnab Kärsin.

Kas petmist saab andestada?

Epp sõnab, et saab, aga see on väga paljude jaoks keeruline. Tihti küll paljud paarid annavad andeks, aga kui on keerulisem moment, siis visatakse seda nina peale. “Kui sa oled andeks andnud, siis see uks läheb kinni ja kõik. Sellest enam rohkem ei räägita!” 

Vaata videopodcasti "tegeltkanoh" lähemalt päises olevast videost! Kõik podcasti osad on tasuta vaadatavad TV3Playst!

Kommentaarid puuduvad