Reklaam sulgub sekundi pärast

Daniel Levi enda abielust: kõige olulisemad suhted on need, mille nimel peab tõsiselt tööd tegema

”Rambivalguses” käis külas muusik Daniel Levi Viinalass, kes rääkis nii muusikast, perest, Eestist, Ameerikast kui ka paljust muust. Muu hulgas ütles mees, et peab abikaasat Elerit haruldaseks vääriskiviks, kelles on nii palju asju, mille poole ta ka ise püüdleb.

Ameerikas sündinud ning 1996. aastal Eestisse kolinud Daniel Levi rääkis saates, et vanemad on talle ellu mitmeid erinevaid väärtusi kaasa andnud. "Mu vanemad on tegelikult olnud väga sihipärased. Nad ei jätnud juhuse hoolde ja öelnud, et ah, vaatame, mis temast saab või et las teeb ise oma valikuid. Seda niikuinii, aga ma arvan, et nad on andnud püsivalt kaasa väga toreda paketi väärtustest, mis on mulle siiamaani väga kallid või olulised," ütles Daniel Levi ja lisas, et kõige olulisemaks väärtuseks peab ta tänulikkust. "See on aastast-aastasse jäänud mind saatma, et tuleb olla tänulik väikeste asjade eest."

Kuidas sai Daniel kokku muusikaga? "Ei olnud keeruline, mul on koguaeg olnud pere hästi hästi musikaalne ja see on ka natukene kaasa antud. Ma mäletan, et väiksest peale võtsin osa juba lauluringidest ja laulukonkurssidest. Käsiime perega igal pool, käisime kirikutes ja laulmas. See oli piinlik ja ma kartsin seda, aga jälle tagantjärgi mõtlen, et appi kui lahe!"

Piinlikkust põhjendab Daniel sellega, et tema klassikaaslased polnud erinevalt temast usklikku taustsüsteemi ja ta tundis, et ta on erinev. "Ma arvan, et see tekitas minus vastureaktsiooni, et ma ei taha olla erinev, ma tahan kuuluda kusagile ja ma ei näinud kõiki neid kohti, kuhu ma juba kuulusin ja pigem tahtsin sisse sulanduda ja see tekitas minust sellist ärevust, et mina ja mu pered on nii teistsugused."

Saates räägiti ka mitmekultuurilisusest ning selle mõjust Danieli muusikale. Mees ütles, tema veendumuse kohaselt aitab erinevate kultuuride mõistmine kaasa ka inimeste mõistmisele, kuna inimesed on sarnaselt kultuuridega väga mitmekesised. Samuti meenutab saatejuht Danieli varasemat ütlemist, et tal on kõrini muusikast, mis on tehtud klikkide saamiseks. Kas tänapäeval võivad inimesed januneda pigem lihtsa muusika järele? "See on pingeväli, kus artist peab hakkama saama või orienteeruda. Ühest küljest on sul võimalus võtta valemid lahti ja teha täpselt sellist muusikat, mis sobitub top 40 sisse täpselt. Ma arvan, et ma olen oma elus ka mingil hetkel selliseid otsuseid teinud muusikavalikus ja laulukirjutamises," ütles Daniel ja lisas uue albumi kohta, et selle puhul ei soovinud ta mitte laia võrguga kuulajaid püüdma minna, vaid isiklikku lugu jutustada.

Oma tulevase abikaasaga kohtus Daniel väga noorelt ning on temaga tänaseni koos, mis on sellel ajastul pigem eriline. Mehe enda sõnul ei võta ta seda kergekäeliselt, vaid peab seda suureks kingituseks. "Mis siin salata, see on suure töö tulemus ka. Üks hea suhe ei tule alati loomulikult, kõik asjad ei pea olema hästi kerged. Just kõige olulisemad suhted on need, mille nimel peab tõsiselt tööd tegema ja vaeva nägema, et see oleks jätkusuutlik."

Daniel hakkas oma tulevase abikaasaga käima umbes 15-16-aastaselt. "Täiesti tatid ikkagi. Ma arvan, et Eleri on jõudnud aolla abielus nelja-viie erineva mehega, sest ma olen ise nii palju muutunud aastatega ja mina olen jõudnud olla abielus nelja-viie erineva naisega. Me oleme aastate jooksul saanud küpsemaks ja saanud aru, kes me oleme ja mis meie identiteet on."

Elerit peab Daniel justkui haruldaseks vääriskiviks, kelles on nii palju asju, mille poole ta ka ise püüdleb.

Vaata ja kuula podcast'i ”Rambivalgus” Daniel Leviga lähemalt päisest olevast videost.

Kommentaarid puuduvad