Reklaam sulgub sekundi pärast

Riik on viie aastaga ehitanud 145 miljoni eest riigigümnaasiume

Kristina Kallas
Kristina Kallas — FOTO: Jaanus Lensment/Delfi Meedia

Riik on viimase 5 aasta jooksul ehitanud 13 uut riigigümnaasiumi hoonet ning seda kokku 145 miljoni euro eest ja haridusministeeriumi sõnul on tegemist vajalike kulutustega, kirjutab ERR.

Haridusminister Kristina Kallas ütles jaanuaris õpetajate streigi ajal, et poliitilise kokkuleppega tuleks otsustada, kas lõpetada uute koolimajade ehitamine, et selle arvelt saadud raha kasutada õpetajate palgatõusuks.

"Riigigümnaasiumide ehitamisel on valdavalt olnud tegu Euroopa Liidu toetustega, mida ei oleks saanud kasutada muul eesmärgil, kuivõrd Euroopa Komisjoniga sõlmitud partnerlusleppe ja kooskõlastatud rakenduskava järgi sai seda toetust kasutada vaid koolivõrgu investeeringuteks. Euroopa Liidu toetustele lisandub riigipoolne omafinantseering vastavalt toetuse andmise tingimustele," sõnas Haridus- ja Teadusministeeriumi asekantsler Henry Kattago. 

"See tähendab tihti olukorda, kus õpetajal tuleb täiskoormuse ja sissetuleku saavutamiseks töötada mitmes koolis, kooliastmes või tegevusalal korraga," rääkis Kattago.

Poolesajas koolis on ühe õpetaja kohta kuus last.

Artikkel on refereeritud ERR-ist!

Kommentaarid puuduvad