Reklaam sulgub sekundi pärast

Politseinike ees stardipüstolit paugutanud mehe peatas kummikuul

BNS

Politsei pidi tänaval stardipüstolist tulistanud 62-aastase mehe kinnipidamiseks laskma relvast kummikuuli.
Politsei pidi tänaval stardipüstolist tulistanud 62-aastase mehe kinnipidamiseks laskma relvast kummikuuli. — FOTO: Ilmar Saabas / Delfi Meedia

Politsei pidi pühapäeval Jõhvis tänaval stardipüstolist tulistanud 62-aastase mehe kinnipidamiseks laskma relvast kummikuuli.

Politsei reageeris kella 17 ajal suurte jõududega sündmusele Jõhvis, kus 62-aastane mees laskis tänaval relvataolisest esemest, teatas BNS-ile Ida prefektuuri pressiesindaja. Politseinikud piirasid perimeetri ning sisenesid territooriumile, kus mees võis viibida. Politseinike aeda sisenedes oli kuulda mitu lasku relvast ning mees liikus relv käes politseinike suunas.

Jõhvi politseijaoskonna juhi Andreas Kliimanti sõnul andsid politseinikud korduvalt mehele käskluse relv maha panna. "Kuigi kahtlustatav viskas relva maha ja laskus põlvili, üritas ta kohe uuesti seda haarata. Olukord oli väga ohtlik ning politseinikel on sellisel juhul õigus kasutada teenistusrelva, et oht tõrjuda," ütles Kliimant.

Politseinik tegi mehe suunas lasu tugirelvast, mis oli varustatud kummikuulidega. Kahtlustatav viskas seepeale relva kaugemale maha ja politseinikud pidasid ta kinni. 

Politseinikud tuvastasid, et tegemist oli stardipüstoliga. Läbiotsimisel tuvastati mehe kodust veel erinevaid relvataolisi esemeid, käsigranaati meenutav ese ja võimalikud detonaatorid. Leitud esemete keelatus Relvaseaduse vaates selgitatakse välja menetluse käigus.

Andreas Kliimanti sõnul on stardipüstolid äravahetamiseni sarnased tulirelvadega. "Visuaalselt ega laskude järgi ei ole võimalik neid eristada. Seega on arusaadav, et ümbritsevad inimesed tunnevad hirmu ja politseinikud ei tea enne kui nad relva lähedalt näevad, kas tegemist on tulirelva või millegi muuga. See tähendab, et selliste juhtumite puhul lähtuvad politseinikud alati sellest, et tegemist on tulirelva ja seetõttu ka väga suure ohuastmega sündmusega," ütles Kliimant.

"Sellises olukorras on politseinikel ohu tõrjumiseks lubatud kasutada ka tulirelva. Kiirreageerijate varustusse kuuluvad ka pumppüssid kummikuulidega, mis inimesele pihta saades tekitavad valu, aga ei ole elule ohtlikud nagu on tulirelva laskemoon. Õnneks saime sel korral kahtlustatava kinni pidada nii, et keegi juhtunus viga ei saanud. Paraku järgmine kord ei pruugi olukord nii hästi lõppeda,“ lisas jaoskonna juht.

Politsei alustas 62-aastase mehe suhtes kriminaalmenetlust paragrahvi alusel, mis käsitleb avaliku korra rasket rikkumist.

Kommentaarid puuduvad