Reklaam sulgub sekundi pärast

Kui tore! Balti riikide kõige õnnelikumad inimesed elavad Eestis

BNS

Uuring: Balti riikide kõige õnnelikumad inimesed elavad Eestis
Uuring: Balti riikide kõige õnnelikumad inimesed elavad Eestis — FOTO: 123rf

Eesti sotsiaaluuringu tulemustest selgub, et pooled Eesti elanikud tunnevad end õnnelikena, samas tunneb Leedus end õnnelikuna 48 ja Lätis 36 protsenti elanikest. 

Statistikaameti rahvastiku- ja sotsiaalstatistika osakonna juhataja Anet Müürsoo sõnul küsiti Eesti sotsiaaluuringus inimestelt, kui tihti on nad end viimase nelja nädala jooksul õnnelikuna tundnud.

„Selgub, et eurooplased üldiselt on õnnelik rahvas, sest kogu aeg või enamiku ajast tunneb end õnnelikuna lausa 64 protsenti vastanutest,“ ütles Müürsoo. Seevastu neid, kes tunnevad ennast õnnelikuna harva või mitte kunagi, on vähem kui kümnendik. „Mõnikord tunneb end õnnelikuna ligi neljandik eurooplastest,“ lausus analüütik.

Uuringust selgub, et rohkem kui kolm neljandikku rahvastikust tunneb end õnnelikuna kogu aeg või enamiku ajast Belgias, Luksemburgis, Šveitsis ja Hollandis. „Balti riikide kõige õnnelikumad inimesed elavad Eestis – pool meie rahvastikust ehk 50,1 protsenti tunneb end õnnelikuna kogu aeg või enamiku ajast, 35,3 protsenti mõnikord, harva ligikaudu 11,3 protsenti ja mitte kunagi 3,3 protsenti,“ ütles analüütik.

Müürsoo selgitas, et Leedu rahvastikust on õnnelikud kogu aeg või enamiku ajast 48,1 protsenti, mõnikord 32,3 protsenti, harva 9,2 protsenti ja mitte kunagi 2,5 protsenti. Sama võrdlus on ka Lätis elavate inimestega – kogu aeg või enamiku ajast on õnnelikud ligikaudu 36,8 protsenti, mõnikord on õnnelikud veidi rohkemad – 38,4 protsenti, harva 16,6 protsenti ja mitte kunagi 6,4 protsenti.

„Võrreldes põhjanaabrite Soome ja Rootsiga ei ole Eesti inimesed siiski nii õnnelikud. Soome rahvastikust tunneb end kogu aeg või enamiku ajast õnnelikuna 74 protsenti, Rootsi rahvastikust 69,3 protsenti,“ ütles Müürsoo. Mõnikord tunneb neist end õnnelikuna vastavalt 19,4 protsenti ja 23,8 protsenti, harva 5,4 protsenti ja 6,1 protsenti ning mitte kunagi vastavalt 0,8 protsenti ja 0,9 protsenti.